Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kell államvizsgázni az...

Miért kell államvizsgázni az egyetemeken? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Egyszer már levizsgáztam abból az anyagból, a szakdolgozatot értem, hogy meg kell védeni, de mi szükség a tételhúzásra olyan tárgyakból, amiket már teljesítettem? Ez olyan mint az érettségi? Egy ilyen jelképes pávatánc? Mi értelme? Mire számíthatok? Holnap megyek, mérnöki szakon. SOS, köszi.

2013. jún. 25. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy meggyőződjenek a felkészültségedről.
2013. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként hasonló az érettségihez.

Nyugi, ha szakdolga ment, és már ebből vizsgáztál, akkor nem lehet nagy gond.

2013. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pl. a szakdogavédést nem értettem. Hülyeség. Ha nem én írtam volna, akkor is el tudtam volna hitetni, hogy én írtam. Egyébként no para. Ha nyögsz pár értelmes és helyén való mondatot, meg ki tudod vágni magad a kérdések többsége alól, akkor nem fognak meghúzni. Igen, olyan mint az érettségi, szinte nem is különbözik tőle. Ha eddig tanultál azt is mérlegelni fogják és ha ne adj Isten bepánikolsz és csak hebegsz, az megmenthet a bukástól, hogy előtte mennyire voltál tanulós típus.
2013. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Hogy jutottál el odáig, ha ilyen kérdésed van? Igen, az államvizsga egy utolsó erőpróba, hogy valóban megérdemled-e a diplomádat, amelynek alapján feltételezik, hogy képes vagy nagyobb lélegzetű feladatok önálló kezelésére, megoldására.

#3-nak. Te félreérted a szakdolgozat célját. Az nem az egyetemnek szükséges, hanem neked. Senkit nem érdekel, ha azt képzeled, hogy átvered az egyetemet. Magadat vered át. A szakdolgozat egy utolsó erőpróba az éles művelet előtt. Vajon képes vagy-e önálló munkára, aminek az állításait meg is tudod védeni? Ha nem, még korrigálhatsz. Élesben, az életben nem korrigálhatsz. Páros lábbal rúgnak ki, az esetleges kárt meg kell térítened.

2013. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is holnap megyek, és én is baromira kívánom elhiheted. (nem) :D Szerintem (is) ez egy végső bizonyítása annak hogy időre meg tudsz tanulni bizonyos mennyiségű anyagot, és sokkal kevésbé szól a tényleges tudásról (nálunk legalábbis a TTK-n), inkább arra kíváncsiak hogy mennyire állt össze kép egy nagy egésszé, legalábbis szerintem. Hajrá holnap. :)
2013. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es válaszadó. Szerintem te túlzottan diplomatikusan fogod fel az egészet. Egyáltalán nem érzem magam felelősségteljesebbnek a szakdoga megírása után, mint előtte. Semmi haszna a szakdogának sem. Legalább 100 embert kérdeztem meg a sulin a félév alatt, hogy szerintük mi értelme van az egésznek. A válasz mindenkinél egyöntetű. Csak a nyűg van vele, aztán egy poros és elzárt szobában őrzik tovább az irományainkat, amiket szinte soha senki nem fog elolvasni.

Az államvizsga pedig lehet hogy egy nagy megmérettetés, mert tényleg az, de akkor sem különbözik egy érettségitől. Főleg, hogy a tételek csupán egy néhány százalékát fogják át a szakmának, valamint rendszerint vannak a szakokon olyan tételek, amelyek csak érintik a szakma tárgyát. Illetve tényleg nem a buktatásról szól. Aki tud nyögni néhány helyes, odavaló mondatot az már átmegy. Nálunk csak azok buktak meg, akik alapvető hiányosságokkal rendelkeznek. De más fősulikban is érdeklődtem, ott is ez a helyzet.

2013. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló! Nem szabad összekeverni egy elvet annak megvalósuló gyakorlatával. Az ilyen összekeverésekből szoktak nagy tévedések és nagyon hibás cselekvések összeállni.

Az egyetemeken az általad jelzett állapotok ma a legkisebb gond, ha összevetjük az infrastruktúrával, oktatás és tanulás színvonalával, oktatók egymás közötti, továbbá hallgatókkal való viszonyával, nem utolsósorban az egyetemről alkotott mai közvélekedéssel.


Az egyetemen eltöltött idő alatt egyes szűkebb témakörök ismeretéről kell számot adni, ez a vizsga. A szigorlat kicsit átfogóbb. Összefogó ismeretekről, szakmai világképről, diplomáshoz méltó mentalitásról menet közben a TDK munka ad képet a jobbaknál. De diplomát mindenki kap, aki bizonyos formaságoknak eleget tesz. A diplomamunka próbálja ezt igazolni írásban, az államvizsga szóban. Mert mindkét forma fontos. Sajnos a mai lehetőségek egyre inkább az írásbeliséget helyezik előtérbe, eredményeképpen sok hallgató fogalmazni sem képes szóban, nemhogy valósan visszaadni tudását. De diplomát kap.

A diplomának rangja kéne legyen, ez hozza a köztiszteletet iránta. Ma nem hozza. A tanulás befejezésének ez a formája hagyomány, amelynek a mai körülmények egyre kevésbé felelnek meg, de eredetileg rangot jelentett e kihívásoknak megfelelni. Rejtetten bár, de ebből él ma is sok nagy világhírű egyetem.

2013. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baj! Mármint, hogy feltételesen írod a dolgokat és múltidőben. Régen volt rangja, ma már nincs. Tiszteletet érdemelne, de ma már nem érdemel. Lehet hogy hagyomány lezárni így a tanulmányainkat, de akkor sem sok értelme van már. A szakdolgozatomat én hónapokig írtam, hatalmas kutatást végeztem és folyamatos utánajárásokat követtem el. Még sem érzem azt, hogy haszna lett volna, annak ellenére, hogy színötös lett és példásként említették meg. A védés pedig továbbra is marhaság. Csak tudom már, hogy mit írtam le a saját dolgozatomban. Az államvizsga pedig lehet, hogy hagyomány meg ilyesmi zagyvaságok, de akkor sem ér sokat, főleg mert szóbeli, ami egyenlő a lutrival. Elképesztően idegesítő, hogy én megtanultam az össze tételt, míg pár csoporttársam bemákolta azt az egy-két tételt, amelyeket megtanult... Szerintem ennek is írásban kéne történnie, hogy egyenlő eséllyel induljon mindenki és egyenlő tudást nyújthassanak.
2013. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!