Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen gyorsan futhat egy...

Milyen gyorsan futhat egy átlagember maximum?

Figyelt kérdés

Ezt a sebességet úgy értem, hogy huzamosabb ideig, ha jó kondícióban van, és ha csak sprintel. - km/h-ban értem.

(Bocsi hogy ide írtam, nem tudtam hova írhatnám..)



2013. jún. 27. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
sztem 18-20 km/h ig de nem akarok hantázni járj utána :))
2013. jún. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés eleve nonszensz. Most átlagember vagy maximum? Ha az átlagember maximumát kérdezed, akkor kit tekintesz átlagembernek?


A leggyorsabb futók kb 36 km/s sebességre képesek rövid távon. Az átlag meg kb ennek a felére.

2013. jún. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A profikról tudok nyilatkozni, mert könnyebb utánuk nézni:

Ha sprintelnek: 10-20 méteres távon repülőrajttal a világversenyek döntősei 42-44 km/h-ás sebességeket érnek el ( [link] ).

Huzamosabb ideig: A maraton világrekordja 2 óra körül van, azaz 20-21 km/h-s sebességgel futják végig.


Az „átlagemberről”, vagyis inkább az emberek legnagyobb sebességének átlagáról, szórásáról stb. is lehetne nyilatkozni, csak ilyen statisztikát nehezebb keresni. (Már annak tökre örültem, hogy a gyerekek testtömegéről és -magasságáról találtam.)

2013. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.Kérdés: milyen gyorsan futhat egy átlag ember maximum?

2.Kérdés: milyen gyorsan futhat az ember maximum?

Köszönöm a választ!

2013. jún. 28. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
36 km/s? Az jó.
2013. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Jó kondíciójú átlagember huzamosabb ideig kb. 15 km/h-val tud futni. Ha edz a futásra, akkor is max. 20-szal.

(Cooper tesztből kiindulva.)

2013. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!