Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a szcientológia? Miért...

Mi az a szcientológia? Miért nem szeretik?

Figyelt kérdés
Volt nálunk a drogmentes maraton és sokan tiltakoztak miatta, hogy a szcientológia szervezte. Egy hasznos programnál miért baj, hogy ki szervezi?
2008. jún. 24. 06:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

A szcientológia így próbál minél több embert magához édesgetni, hogy emberbarát programokat szervez. Pedig a szcientológia egy szekta, ahol csak a pénzt csikarják ki az emberből, és ha megkérdezel embereket, hát szerintem 10ből 9en tiltakoznának ellene.

Ne dőlj be nekik! Találkoztam velük, olyan piócák, már rögtön vegyem meg ezt meg azt, meg vmi 300kérdéses tesztből kihozták hogy nem vagyok boldog. Nah, hát ha ők jobban tudják, akor köszönöm szépen, ennyi, kalap kabát.

Jah egyháznak adják ki magukat... Amúgy kis hazánkban több mint 150 egyház működik, olyanok mint pl. Boszorkányok egyháza.

2008. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Ha elfogadod a közeledésüket, előbb-utóbb kitöltetnek veled egy tesztet, amiből kiderítik, hogy te tulajdonképpen milyen szerencsétlen/önbizalomhiányos/boldogtalan/sikertelen/stb. vagy. És itt jön, hogy ők tudnak segíteni! Mehetsz ilyen és ilyen tanfolyamra, amitől majd megoldódnak a problémáid. Persze ezért fizetni kell.

Erre nagyon jók a különböző társadalmi "jó ügyek". Ha csak az az aktuális "jó ügy" lenne terítéken, akkor semmi baj nem lenne azzal, hogy ki szervezi. De mivel ott sok problémákkal terhelt ember lehet, ezért jó "vadászterep".

Jöhetnek a szcientológusok lepontozni :))

2008. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
92%

Nagyon belenyúlsz a lecsóba, ha társalogsz velük... Nevet, címet, telefonszámot nekik megadni TILOS!!!! Mert utána évekig nem tudod magadról levakarni őket. (Csak kiegészítésképpen az előttem szólókhoz.)


Amúgy meg olvasgasd L.Ron Hubbard könyveit... ha bírod... azt a sok magyartalan sületlenséget...

2008. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Tom Cruise szerint aki ugye mar szult legalabb 2 gyereket, az anyaknak, akik szules utani depresszioban szenvednek nem szabad semmifele bogyot szednie...volt is nagy balhe belole mert Brook Shields a masodik gyereke utan is halal depis volt es fel mert szolalni az anyak erdekeben...ment oda-vissza a harc. Azota baratok de szerintem csak azert, mert Brook nem hulye es rahagyta az idiotara.

Ez a Hubbard aki kitalalta ezt a cirkuszt kitalalta az anyaknak hang nelkul kell szulniuk....csakhogy ez egy pasi volt - a lelkinyomorek!!!! Jo gazdag lett mire megdoglott vegre...de hat latod vannak kovetoi:

John Travolta,

Will Smith,

TomCat es familiaja...

egy hulye szazat csinal.

Had dontse el egy anya hogyan jo neki kitolni azt a nem is kicsi kisbabat. HA ugy erzi konnyebb ugy, hogy megenged maganak egy-ket pisszenest vagy ulve vagy eppen negykezlabb konnyebb neki kinyomni...ne egy vallasi vezeto aki ferfi magyarazza meg, mit tegyen valaki a szuloszoban....

grrrrrrrrrrrrr......merges vagyok!

Scientology sucks!

2008. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Ja igen, szerintük a pszichológia marhaság és a pszichológusokat tekintik a legnagyobb ellenségeiknek. Ennek kívülről (agymosás nélkül) könnyű látni az okát: ők bizony elég erőteljesen használják a pszichológiát. Így aztán jobb lenne, hanem lennének pszichológusok, mert akkor csak ők tudnának segíteni a lelki problémákon. Akármit mondanak: amit használnak a tesztekkel, az emberekre való hatásgyakorlással, az bizony pszichológia. Szerintük nem, de ez mindegy. Szerintük a pszichológusok mossák az agyunkat, ők akadályozzák a boldogságunkat....
2008. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Az alapítójuk, Hubbard egy idegbeteg sci-fi-író volt, akit a második világháború után bezártak a pszichiátriára. Ezután elkezdte támadni a pszichiátriát, mint medicinát.

Az ötvenes években íróként kereste a kenyerét, majd kitalálta, hogy egyházat kellene alapítani, mert ez a meggazdagodás egyik legjobb útja! Terelj össze egy csomó befolyásolható embert, akinek annyit mondasz, hogy minden bajuk megoldódik, ha sok-sok pénzt fizetnek neked, és máris lehet számolni a milliókat. :) Hubbard multimilliárdosként halt meg 1986-ban, de ez csak egy aspektusa a dolgoknak: a másik, az emberek hülyítése, még súlyosabb. Közveszélyes pszichopatáknak és skizofréneknek magyarázzák el készségesen, hogy eddig szándékosan félrekezelték őket, és hagyják abba a gyógyszerszedést. Az egyik ilyen agymosott dilis lövöldözni kezdett dührohamában az utcán, több halottja volt az esetnek.

Ezen kívül ha egyszer a szcientológusok markába kerültél, nem könnyű szabadulni onnan, mert egyszerűen nem tudsz kilépni! A belépési nyilatkozatodban ugyanis vállalod, hogy támogatni fogod az egyházadat vagy havi fix összeggel (Magyarországon tízezer forintokban mérhető összeget kell befizetni havonta), vagy a mindenkori kereseted x százalékával. Innentől kezdve totál ki vagy nekik szolgáltatva...

Az emberi oldal: egy szcientológusnak mindenkivel meg kell szakítania minden kapcsolatot, aki ellenzi a vallást. Így ha pl. beszervezett gyereked előtt olyat mersz mondani, hogy szerinted nem jó, amit csinál, soha többé nem fogsz hallani róla, mert így írja elő a vallás...

2008. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
8%
...hazugsagok...
2008. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a ...hazugságok... előtti szólónak, anyám is megmondta, hogy volt itt egy pár. Mindig elmentek az előadásra, de a pasi még időben észbekapott, hogy valami nagyon hibádzik, és kilépett a dologból. Hívta a barátnőjét is, de az nem akart menni, majd hirtelen eltűnt. Keresték mindenhol. Az anyja, az apja, a család. Aztán telefonált. Akkor már kinnt volt Svédbe, és közölte, hogy ne keressék sehogysem, mert tanfolyamon van. Hehe. Durva. És tény, sci-fi író volt az öreg. Én nem olvastam sci-fi könyveit, de a felvilágosító, szcientológiával és alkalmazásával foglalkozó könyvében is sok a furcsa utópia.


Zaphira

2008. jún. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
4%
ugy ertem a hozzaszolasokban hemzsegnek a ...hazugsagok...
2008. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
hidd el, nem azok.
2008. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!