Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy a tudomány...

Hisztek abban, hogy a tudomány és a technika rohamos fejlődése segítségével elérhető lesz az örök élet?

Figyelt kérdés
"Egy elismert amerikai tudós, Ray Kurzweil azt állítja, a halhatatlanság kevesebb, mint 20 éven belül lehetségessé válik. A gyorsuló ütemben fejlődő nanotechnika és az implantátumok ugyanis rövidesen mindent gyógyíthatóvá vagy pótolhatóvá tesznek."
2009. okt. 17. 21:39
1 2
 11/12 anonim válasza:

soha ne mond, hogy soha. ;)


Az emberi DNS kb. 26 000 gént tartalmaz. Ezek között van egy gén, amelyet TEPI-nek neveztek el a génkutatók. A TEPI gén által kódolt fehérje egy fontos enzimünk része, melyet telomeráznak neveznek. Kijelenthetjük, hogy a telomerázok hiánya okozza az öregedést. Mégis, ez hogy lehet?


Minden egyes osztódásnál az emberi kromoszómák végei rövidülnek. (Az emberi örökítőanyag 23 részben található. Ezeket a darabokat nevezzük kromoszómáknak, amelyek eltérő számú gént hordoznak magukban.) A kromoszóma célja, hogy a tulajdonságokat kódoló géneket védje, hiszen ezek szükségesek a sejtműködéshez. Emiatt a kromoszómák végein nem találhatóak gének, hanem „értelmetlen” információt tartalmazó, 7 egységenként ismétlődő egységek hosszú sora található (ezek alkotják a kromoszóma végeit, a telomerázokat). Úgy kell elképzelni ezeket az ismétlődő egységeket, mint egy cipőfűző műanyag végét, amely védi a cipőfűzőt a kirojtosodástól.


Néhány száz osztódás után annyi rész elveszik a kromoszómák végeiből, hogy gének is elvesznek, sérülnek. Emiatt öregszenek a sejtjeink. Egy 80 éves ember telomerázainak a hossza kb. ötnyolcada annak, mint amilyenek születéskor voltak. Az ivarsejtek képzéséért felelős őssejtek (csírasejtek) jelentik a kivételt az osztódásk számlálása alól. A csírasejtek olyan enzimeket tartalmaznak (pl. telomerázokat), amelyek visszaépítik a megrövidült kromoszóma végeket, ezáltal az csírsejtekben (petesejtbe és hímivarsejtbe egyaránt) teljes végű kromoszómák kerülnek. A klónozás fő problémája ebben rejlik. Megrövidült kromoszómavégek kerülnek a klónozott élőlénybe.


Több géntechnológiai cég is foglalkozik a telomeráz gén kutatásával az örök ifjúság megtalálásának reményében. Valószínűleg a probléma nem ennyire egyszerű, bár kétségtelenül igazolták a kutatások, hogy ha telomeráz enzimet visznek a laboratórium körülmények között sejtekbe, azok öregedési folyamatai lassíthatóak. Jelenleg sajnos nincs olyan génterápiás eljárás, amellyel több ezer emberi sejtbe (emberi szevezetbe), megfelelő hatékonysággal telomerázt lehetne bevinni.

2016. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én már írtam korábban és mint mondtam,biztosan van megoldás csak nem érett meg rá az ember.

Úgy gondolod ha megtalálják 1szer csak a megoldást..azt csakúgy felteszik a youtube-ra?

Miközben az emberi populáció növekszik mint a gomba,írtja az erdőket,és többet vesz el mindenből mint amennyire a Föld képes,és extra durván károsítja a környezetet.

Szóval ha meg lesz/(van?) a megoldás.. akkor az nem kerülhet ki a nyilvánosságra,mert beláthatatlan következményei lennének. Így sem lehet fékezni az emberi populációt ha még kikerülne egy biológiai halhatatlanság okozó szer/vakcina,képzeld el mit okozna.


Nos..Mr Anderson....létezik egy parazita faj ezen a bolygón....

2016. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!