Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A zeneszámok visszafele való...

A zeneszámok visszafele való hallgatása során észrevehető "üzenetek" valóban hatással vannak ránk?

Figyelt kérdés

Ma egy csomót olvastam olyasmikről, hogy számos imert előadó, mint például Ozzy Osbourne, Madonna stb. számait, ha visszafele hallgatjuk, (leginkább sátáni) üzeneteket tartalmaznak, amik úgy is hatással vannak gondolkodásunkra és érzelmeinkre, hogy nem halljuk őket - ezt angolul "reverse speech"-nek nevezik.


Most nem tudom, hogy kiknek higyjek, azoknak, akik a fentieket állítják, vagy azoknak, akik szerint ez hülyeség.



2013. júl. 9. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem hülyeség.. mert csak úgy nem hallgatsz visszafelé egy számot.. én 18 vagyok és életemben nem hallgattam vissza felé semmit:D ez baromság
2013. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass olyan zenét amiben csak palindrom mondatok hangzanak el, így kiszűröd azt a veszélyt, hogy rejtett sátáni üzenetek hangozzanak el a dalszövegben.
2013. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 piriiiiii ***** válasza:
18%

Nem tudom, de van, vagy volt youtubeon egy Miki egeres videó (suicide mouse). Az egész lényege, hogy Miki egér megy egy utcán, házak ismétlődő sora mellett, és elvileg egy Bach mű megy visszafelé a videó alatt. Vannak benne zörejek, sikolyok, és furcsa bevágások, alakok, meg a videó végén torzítások. Én még nem néztem végig soha, és hallgatni sem akarom a hangot alatta, mert, ha nincs is semmi hatással az emberre, akkor is hátborzongató számomra. Volt egy fószer, aki elkezdte elemezni ezt a videót, képkockánként nézte végig, rengetegszer meghallgatta a dalt is, és öngyilkos lett. Most igaz-e, vagy sem, lövésem sincs, én ezt hallottam róla, de mivel szerintem nincsen lehetetlen, épp ezért nem akarok ebbe belefolyni.

Van egy smile dog nevű kép is, amin egy kutya van, az is fura (asszem ugyanonnan ered, ahonnan az egeres videó, ugyanazoktól az emberektől, ez valami project, vagy mi volt).

"amik úgy is hatással vannak gondolkodásunkra és érzelmeinkre, hogy nem halljuk őket" Ezt nem értem amúgy. Akkor is megőrülök, furcsává válik a viselkedésem és bekattanok, megváltozok, ha még soha az életben nem hallottam ezeket a számokat? Vagy ezt a sátáni üzenetre érted, amit nem veszünk észre a dalban?

Ez az egész hasonlít a tévébeli reklámok által keltett manipulációhoz egyébként, amivel elérik, hogy a nép, bedőlve minden szónak megvegye a sok szart.

2013. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 piriiiiii ***** válasza:
38%
Kettes válaszoló! Szerintem, ha van valami reális és stabil az egész dologban, akkor nem (csak) a dalszövegekben rejlenek üzenetek, ez ennél bonyolultabb lehet. Egy akármilyen sátáni és gonosz mondat miatt nem lesz az ember más. Ahhoz, hogy egy ember elméje változzon, több kell, erőteljesebb hatások.
2013. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Makoscsiga ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁ, ez keresztény propaganda volt a rockzene ellen (mármint a sátáni üzenet). Eredetileg az ördögűzőben volt ilyen jelenet. Persze, ezután a metálosok direkt ezt csinálták. :-D Eredetileg már a Beatles is rejtett el üzenetet egy-két számban. pl: ""...the sun shines. Raaain. When the rain comes, they run and hide their heads""


[link]


Itt vannak az "üzenetet" tartalmazó számok:

[link]

2013. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!