Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Állatorvosi egyetem?

Állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Valaki tudna abban segíteni hogy milyen iskolai végzettség kell az állatorvosi egyetem felvételéhet, vagy hogy milyen tantárgyakból kell kitűnni?
2013. júl. 20. 23:20
 1/5 anonim válasza:
18%

Biológia emelt és kémia vagy fizika emelt!

Tehát 2 tantárgyból emeltszintű érettségi!

Ha mindent megírsz 80%-ra és ezt a kettőt 88-90-re, akkor tuti a siker az államira!


De nézd meg a felvi.hu-t


Orvosi suli van Bp-en, Debrecenben, Szegeden és Pécsen!

2013. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

állatorvosi csak a Szent István Egyetemen

, Gödöllőn

biológia, kémia, fizika. Az orvos 3 főtárgya

2013. júl. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Szent István Állatorvos-tudományi Kara pont nem Gödöllőn van, hanem Budapesten. De tényleg csak ott van állatorvos képzés Magyarországon.

[link]

Egyébként a felvételihez, mint minden más egyetemi képzésre, érettségi szükségeltetik. Jelenleg biológiából és kémiából emelt szintű érettségi szükségeltetik, de a magas túljelentkezés miatt ajánlott a többi tárgyból is emelt szintűt teljesíteni, ráadásul mindegyiket igen jó eredménnyel. Ezen kívül erősen ajánlott pluszpontok gyűjtögetése is.

A képzés biológián és kémián kívül még fizikára illetve matematikára is erősen alapoz, nem árt ha ezekhez is konyítasz kicsit.

2013. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
3. két emelttel már kimerítő a lehető legtöbb, azaz 100 többlet pontot :D szóval kár több emeltet csinálni :D
2013. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Harmadik! Miért kellene több emelt szintű érettségit írni? Nem elég a kettő? Amúgy nem sok köze van a gimnáziumi mateknak ahhoz, amit ott tanítanak. Én azt mondom, ha kémiából megy a számolás (emelt szinten) akkor semmi gond nem lesz a matekkal. Fizikát meg nem tanítanak, csak biofizikát, az meg megint más, mint a gimis fizika. Kémiából és biológiából legyen nagyon jó alapod (minimum 80%-os érettségi) úgy elég jó eséllyel indulsz az egyetemen.
2013. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!