Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az állatorvosin mennyit kell...

Az állatorvosin mennyit kell tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy rohadt sokat, 5 és fél év az egyetem meg h mik a felvételi követelmények... DE mégis, sokat kell magolni? a magolásból vagy a normál tanulásból kell többet? ÉS EGY ZH-RA KB MENNYI OLDALT KELL MEGTANULNI??????

2013. jan. 29. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Te annyira hülye vagy, hogy az már fáj.


1. Az OLDAL az nem mértékegység. Egy oldal lehet olyan, mint a telefonkönyv egyik oldala, vagy egy színes fénykép, alatta valami magyarázat, mondjuk egy egészséges meg egy beteg szövet metszete.

2. A ZH nem szabványos valami, hanem olyan, mint egy középiskolai dolgozat. Vajon van-e értelme annak, hogy egy középiskolai dolgozatra hány oldalt és hogyan kell megtanulni. Az egyetemi tárgyak eléggé különbözőek, kb mint a matek meg a töri.

2013. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Oldalt?:D Drágám, egyetemen könyvekben mérik a tudásanyagot, az állatorvosi meg mindez a köbön.
2013. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem hogy mennyi könyvet, és hányoldalasak azok a könyvek? pl meg kell tanulni egy Zh-ra 10 könyvet amik küköl-külön kb 2000 oldalasak, vagy mégis mennyi?? Kérlek máskor a kérdésre válaszoljatok!!! Előre is köszi:)
2013. jan. 29. 20:30
 4/8 A kérdező kommentje:
első válaszoló: Tudtam hogy vannak ábrák is egy könyvben és nem csak szöveg!! nem ez volt a kérdésem!
2013. jan. 29. 20:35
 5/8 anonim válasza:
100%

Elég változó, hogy egy zh-ra mennyit kell tanulni, ez tantárgytól függ, meg attól, hogy az adott tárgyból több zh is van, vagy csak egy, mert ha csak a félév végén van egy ,akkor nyilván többet kell rá tanulni. Pl. Első félévben úgy emlékszem, hogy anatómiából és kémiából írtunk zh-t. Anatómiából hármat, kémiából kettőt. Azt nem tudom pontosan megmondani, hogy hány oldal volt, de anatómián egy zh egy témakörből volt: csontok két részre bontva, a harmadikon pedig ízületek. Kémiából a gyakorlati anyagból volt zh, ez egy vékonyabb könyvben van benne, plusz ezen voltak számítások is, de amint már írtam, ez is két részre osztva, szóval nem volt olyan vészes. Anatómiát egyébként mindenképpen folyamatosan kell tanulni, mert lehetetlenség egyszerre mindent a fejedbe tömködni :). Második félévben már volt élettan is, ebből jó néhány zh-t írtunk. Ebből diasoron kaptuk meg az anyagot, egy zh-ra átlagban 200 dia jutott. Második évben biokémiából van zh, mind a két félévben a félév végén, az első nekem kb. 70 oldal volt a füzetemben, a második ennek a duplája. Harmadik évben gyógyszertanból van 2 zh, az elsőre kb 70 oldalt kellett a könyvből megtanulni, a másodikra azt hiszem ennek a dupláját. Eddig tudom felsorolni, mert én most itt tartok :). Ezek csak a fontosabbak, ezen kívül vannak még kisebb zh-k (pl. informatika, biomatematika), plusz néhány tantárgyból minden gyakorlaton számonkérés van (pl. kémia, biokémia, élettan stb.). Ha jól beosztod az idődet, akkor a szorgalmi időszak nem annyira vészes. Én a nagyobb energiákat a vizsgaidőszakra tartalékolom, mert az viszont elég kemény. Szerencsére a tanulás nagy része tényleg tanulás, nem magolás, viszont van néhány tantárgy, amiből csak magolni lehet (pl. állattan, agrárgazdaságtan), de ezeket is túl lehet élni.

Remélem ezzel segítettem.

2013. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. Ezek azóta lehet, hogy változtak, nálam még így volt, de remélem, legalább egy körülbelüli képet tudtam adni róla.
2013. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak nagyon köszönöm a kedves felvilágosítást!:)
2013. jan. 30. 16:04
 8/8 anonim válasza:
45%
Szia! bár nem én vagyok a mérce, de lehet mégis! Én most vagyok harmadéves orvostanhallgató, ikertesóm ugyancsak harmadéves, de csak állatorvosira vették fel. Kettőnk közül látványosan én tanulok többet, hiszen mégiscsak emberről van szó, viszont neki szigorúbbak a hétköznapi követelmények. Én pl pótolhatok egyszer gyakorlatot, Fruzsinak azt hiszem van olyan órája ahonnan egyet sem hiányozhat, de lehet az összes ilyen. Kevesebb tankönyve van, és olcsóbbak is, mondjuk számomra nem valami érdekesek. Ő nagyon szereti, nem szenved :)
2013. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!