Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elhiszed, hogy a gömbhal...

Elhiszed, hogy a gömbhal ilyen szabályos alakzatokat tud csinálni?

Figyelt kérdés
[link]

2013. aug. 8. 01:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt írják,hogy kiderítették,hogy a gömbhal csinálta.De én akkor sem hiszem el.
2013. aug. 8. 01:03
 2/17 anonim ***** válasza:
japán gömbhal volt, így se hiszed el?
2013. aug. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor sem tudom elhinni,ha Japán gömbhal volt:(
2013. aug. 8. 01:20
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

És mire alapozva nem hiszed el?


Mert csak? Vagy milyen érveid vannak az ellen, hogy egy hal ilyet csináljon?

2013. aug. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
elhiszem
2013. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg tényleg a gömbhal volt. Én a sima tengeri angolna is meglepődtem először amikor láttam milyen dombocskákat csinálnak.

Viszont a Japán környéki tengerben vannak érdekességek.

Itt egy link:

http://www.youtube.com/watch?v=5S3Wxn-sKQw

2013. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Arra alapozom,hogy szabályos kör alakú az egész alkotás,és a barázdák is pont ki vannak mérve.Egy hal ezt hogy tudná megcsinálni,és a másik,hogy mi értelme van annak,hogy szabályos?A másik,hogy eddig miért nem találtak másik ilyet,vagy hasonlót,ha annyira egyértelműnek veszik azt,hogy a gömbhal csinálta?
2013. aug. 8. 11:09
 8/17 anonim ***** válasza:

Csak ránézésre szabályos, mellesleg miért ne csinálhatna egy hal ilyet? Ő ebbe az irányba fejlődött tovább, és profi lett benne. Van pár ilyen állat, ami rendkívüli dologra képes, mert szükséges volt a túléléséhez.


Írja is a cikk, hogy minél kidolgozottabb a cucc, a hím annál könnyebben talál oda. Ergo azok a nőstények lettek megtermékenyítve, amelyik szebbet csinált. Mára pedig már ennyire tökéletesedett ez a képességük.

2013. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy a keresztespók hálóját is valaki megcsinálja a póknak? Azt is ő maga fonja össze, néha egész hihetetlen helyekre és alakúakat képes rittyenteni.


[link]


Vagy pl. az afrikai szövőmadár építménye:

[link]


Ha pedig egy pók vagy madár képes erre, egy hal miért ne tudhatna ilyesmi különleges formációt készíteni?

2013. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nézz már meg egy termeszvárat - építészeti remekmű, pontosan kiszámolt járatokkal, légcsatornákkal, kamrákkal.


Pedig egy hangyának még annyira sincs agya :)

2013. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!