Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki milyen főiskolára megy idén?

Ki milyen főiskolára megy idén?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 09:04
 1/1 Válasz Vilmos ***** válasza:

Személy szerint én a Veszprémi Pannon egyetemre, de ami a lényeg, hogy az nagyon meggyőzött, a szüleimmel együtt az ottani látogatásunk és a Tudásnyitó Tábor alkalmával!! Aki mérnök-informatikusnak, programtervezőnek, vagy gépészmérnöknek menne, annak nagyon tudom ajánlani!

A véletlenszerűen előforduló ocsmány kádárista/rákosista '70-es szocreál kockaházakat leszámítva egy nagyon kellemes és szép város, és ami a nagyon jó, hogy ott az egyetem közelében kb. "minden az egyetemistákról szól", magyarán minden 5-10 percről kényelmesen elérhető és fellelhető, ami csak kellhet - könyvtárak, kollégium, olcsó éttermek, orvosi ellátás, bankautómaták, bevásárlás, ésígytovább.

Emellett a Hotel Magister, mint kollégium pedig príma, szinte a legjobb, amit csak el lehet képzelni kollégiumban : Saját hűtő és mikró minden 2 személyes szobában, nagy íróasztalok és remek szekrények, remek faanyagból, minden 2×2-es szobában egy közös, de >zárható< zuhanyzó... még a mosdó is egész nagy, és persze a szoba is... szinte valóban olyan, mint egy hotelben, sőt, olyan is.

És szerintem az egyetem is nagyon jó lesz, én már szinte várom, bár láttam, hogy lesznek kemény órák is. Ami pl. még meglátás, hogy a Neptun rendszert is jól kezelik ott, sok minden fenn van már előre is, a publikus jegyzeteket és könyveket már előre felrakták a netre... És amit a tudásnyitó táborban láttam róla, azok is meggyőztek - pl. előadások, a kutatási, TTK-zási lehetőségek, témavezetők, stb.


Úgyhogy ha valaki ebben gondolkodik, csak RAJTA! 390-400 körüli ponthatárral már szinte biztosan el tud helyezkedni az ember a lehető legkényelmesebben, szerintem jövőre és az után is - tudtommal a pontszámok nem fognak igazán növekedni a közeljövőben, ez évben meg kifejezetten estek, ráadásul a Veszprémi egyetemnek a programtervezőn ponthatára meg pár éve 300 alatt van - szerencsémre, ugyebár ;) (ez évben pl. 254 volt !!!)

Úgyszintén azt hiszem villamosmérnökin és mérnök-informatikus szakon is aránylag alacson a ponthatár, bár azért kicsivel több, mint az előbbiekben említett szakon.


Még annyi, hogy szerintem vegyészmérnöknek annyira nem érdemes menni, igaz a veszprémi egyetem hosszú évekig erről a szakáról volt híres, de mostanra magyarország vegyipara tudtommal eléggé leépült, és kevés/bizonytalanok az álláslehetőségek a vegyészterületeken - ezért is kezdett most az egyetem fejleszteni a műszaki karát, aminek ugye én is örülök, hisz erre a pályára megyek.

2013. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!