Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsgás tapasztalatok?...

Nyelvvizsgás tapasztalatok? Holnap mennék Angol BME középfok szóbeli. A tételhúzásnál kérdeznek, vagy ha folyamatosan mondom, akkor nem szólnak bele? Egyéb tapasztalatok élmények?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 18:38
 1/6 anonim válasza:

de beleszólnak. Folyamatos beszélgetés megy. Emlékszem tőlem megkérdezték, hogy mit szólok Károly herceg és Kamilla esküvőjéhez... (igen jó régen volt már...)


viszont ha nem vagy szimpi nekik, akkor úgyis behúznak a csőbe. Pl. egy ismim nem emlékezett a cserkész szóra (scout) és ezért vágták ki... összezavarták, elnémult, onnantól meg már egyenes út volt a bukta.


Tanács: legyél magabiztos, beszélj érthetően és megfelelő hangerővel. Ha nem jut eszedbe egy szó, sose állj meg gondolkodni a szón, hanem írd körbe! Ez nagyon fontos.

Illetve van vizsgáztató, aki nagyon nem szereti ha valaki az angol/amerikai szavakat keveri. Pl. ha azt mondod tram, tube, underground, akkor ne használd a következő mondatodban ezeknek az amerikai angol elnevezését. Remélem érthető vagyok.


Good luck!

2013. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én felsőfokú BME-s nyelvvizsgán voltam 3 éve. Velem nagyon aranyosak voltak!! Barátságosak, kedvesek. Nagyon jól éreztem magam! Majdnem maximális pontot kaptam, szóval nem olyanok voltak, hogy előttem mézes-mázosak, aztán meg lepontoznak :D
2013. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 25. 20:19
 4/6 anonim válasza:
majd mesélj mér mi volt! :)
2013. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen! Kíváncsian várjuk, hogy hogy sikerült :)
2013. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon pozitív volt az egész. Egy kedves nő volt a vizsgáztató, akivel beszélgetnem kellett. Nem húztam, hanem ő adott témát. Érthetően és hangsúlyosan beszélt, szóval mindent megértettem belőle. Jól éreztem magam! :)
2013. aug. 26. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!