Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Cinket, magnéziumot, stroncium...

Tamas2000 kérdése:

Cinket, magnéziumot, stroncium-nitrátot és stronciumot hol tudok beszerezni ja meg folyékony pvc-t?

Figyelt kérdés

#cink #magnézium #stroncium #stroncium-nitrát
2013. aug. 28. 09:22
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

Folyékony pvc (ez fantázianév, tulajdonképpen egy ragasztóanyagról van szó):

[link]

Magnéziumot színesfém kereskedésekben lehet beszerezni, nem igazán tartanak raktáron, csak AlMg ötvözetek formájában.

Nem olcsó egyébként.

Nekem van otthon egy kb. 100 g-os tömböm, de nem adom. :D

Stronciumot elvileg szintén így lehet venni, de nem hiszem, hogy sikerülni fog. Egyrészt biztosan Q drága, másrészt nem lehet levegőn tárolni, mert a vízpárával ugyanúgy (sőt durvábban) reagál, mint a nátrium.

Stroncium-nitrátot magánemberként sehogy nem fogsz beszerezni, mert igencsak robbanásveszélyes, amúgy pl.:

[link]

A cink nem problémás színesfém-kereskedésben.


De te már megint fel akarsz robbanni, légyszíves maradj meg az elméleti érdeklődés szintjén.

2013. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezeket nem nagyon fogom beszerezni nem tucc más olyan agyagokat ami meg festi a tüzet vörösre, kékre, zöldre.
2013. aug. 28. 13:43
 3/8 imco ***** válasza:

Lángfestésre alkálifémeket jó használni.

Litiumtól zöld lesz, Nátriumtól sárga stb.

2013. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
2013. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 imco ***** válasza:

Hupsz! A lítium nem is zöldre fest... Mea culpa!

De legalább a nátriumot eltaláltam :D

2013. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem zudom őket beszerezni és a lítium és a nátrium vizzel

érintkezve hidrogén fejlődik és és az olmot próbáltam nekem hamarabb elolvat mint oxidálódot és a rézoxidklorid is kéken ég de mit érjek csak kékel meg zöldel nkem az összes szín kell más láng festőt nem tudtok. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. aug. 29. 08:44
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

"a lítium és a nátrium vizzel

érintkezve hidrogén fejlődik"

Ühüm, és a stroncium még inkább ezt csinálja, úgyhogy hanyagold.

2013. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom és azért kérdezem tőletek hogy más beszerezhető anyag is meg tudja szinezni a lángot.
2013. aug. 29. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!