Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az I Like to...

Mi a különbség az I Like to do something és a I Like doing something közt, mikor melyiket kell használni?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy mikor I hate to dance és mikor I hate dancing.
2013. aug. 30. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
sztem semmi különbség nincs köztük. mint magyarban az utálom a táncolást és utálok táncolni között.
2013. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

I hate doing something: Amikor úgy általában beszélsz valamiről. (Most épp a táncról = táncolásról; tehát I hate dancing.)

I hate to do something: Amikor épp folyik egy adott cselekvés, amit utálsz.

A tánc esetében lehet, hogy úgy általában szeretsz táncolni ("I like dancing."), de azzal a partnerrel nem, akivel épp most táncolsz a buliban. Ekkor mondhatod, hogy "I hate to dance."

2013. aug. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Colonel Reed ***** válasza:

Én így gondolom:


I Like to do something: szeretek egy adott cselekvést végezni.

I Like doing something: szeretem az adott cselekvést általánosan (tehát nem kifejezetten saját magam művelni, hanem akár csak nézni a táncolást, részvétel nélkül).

2013. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

I hate/like doing sg- utálom/szeretem csinálni

I hate/like to do sg- szívesen csinálom/utálom ha csinálnom kell

Azaz az első gyakorlatilag mindig használható, a második inkább akkor, ha tényleg előfordul néha a dolog.

Sokkal fontosabb különbség, hogy "would"+ige után nem jó az első formula.

I'd hate TO SAY that...

I'd like/love TO KNOW if

2013. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Colonel Reed ***** válasza:
0%
Utolsó: olyan nincs, hogy I would LOVE TO KNOW. Ha annyira szeretnéd tudni azt a valamit, akkor az már akarás, nem óhajtás...
2013. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem mondod?

[link]

2013. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár úgy látom egyértelmű vélemény nincs róla....
2013. aug. 31. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezeken az oldalakon is olvashatsz több véleményt, köztük azt is, amit én írtam:

"The verbs hate, love, like, prefer are usually followed by a gerund when the meaning is general, and by a to-infinitive when they refer to a particular time or situation."

[link]


"In my humble opinion, "like doing something" refers to a permanent hobby while "like to do something" implies a temporary interest in a particular situation. For example:

1) Joe likes playing football. (permanent hobby)

2) Joe likes to play football with Tim because Tim is his best friend. (When Tim is no longer Joe's best friend, Joe won't like to play football with Tim, so it's just his temporary interest not permanent hobby)"

[link]


Ezt látszanak erősíteni az Oxford Advanced Learner's Dictionary példái is:

"like doing something: She's never liked swimming."

és

"like to do something: I like to see them enjoying themselves."

[link]

2013. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi...ez már döfi....kösz most már értem.
2013. aug. 31. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!