Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Holnap fogunk írni matematikáb...

Holnap fogunk írni matematikából de nem tudom a törteket annyira. Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
A tanárt már többször kérdeztem de ugyan úgy elmagyarázta "értelmetlenül", és egy példával szeretném megtudni hogy hogy kell. Csak hogy tudjam. Mivel nem tudom alá írni ezért mellé fogom: 7,4+5,16-5,12. Ez a példa de vegyétek úgy hogy hét negyed+ öt hatod.....

#Matek Törtek
2013. szept. 11. 16:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8-as, melyik kérdésedre nem kaptál részletes választ? :D
2013. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

@ 10.:


Ezt most vedd kiabálásnak, csak nem akarok nagybetűkkel írni:

Ne vezesd félre a kérdezőt!!! Végre valaki, aki tisztességesen le tud írni egy nyamvadt sorszámot toldalékkal; ritkaság, pedig 1. osztálytól kezdve tanítják (elvileg).

Szóval igenis kell a pont: 7.-es. (Csak dátumnál nem kell.)


A kérdéseidet meg másold be ide, vagy írd le, mi a probléma. Ha tudunk, segítünk.

Amint látod, három különböző fokon magyaráztunk, úgyhogy jó eséllyel menni fog. :)

Írd le azt is, hányadikos vagy. De ha nem írsz pontot a kötőjel elé, én nem segítek. :P


@ Kérdező:


Így már rendben van? Megértetted a törteket?

2013. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Meg értettem a törtet hála nektek! köszönöm
2013. szept. 11. 19:19
 14/20 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell kiabálni, értek én a sima írásból is.


Ez esetben sorry, ha tényleg így van, bevallom hülyébb vagyok, mint egy hetedikes (így biztos nem írom rosszul), s akkor a magyar nyelv a leghülyébb nyelv a világon.


Nekem ennél komolyabb kérdésekre kellene a válasz, amik nem illenek ebbe a témakörbe, s hogy hányadikos vagyok ezek után el se merem mondani.

2013. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

Jó, akkor nem kiabálok. :)

[Felkiáltójelet csak ritkán szoktam írni; most nézem, hogy itt hármat is sikerült; jó mérges lehettem... Szerencsére ez nálam pillanatok alatt elmúlik. Ez már talán a csúfolkodós smiley-s mondatból is érződik. Úgyhogy spongyát rá, és én is sorry. :)]


A magyar helyesírásnak tényleg vannak "érdekességei", "nem logikus" szabályai, ez van.


Ha totál más témakör, akkor írj ki új kérdést, hátha szerencséd lesz.

De írd oda "ismertetőjelként", hogy hányadikos vagy, számmal is és betűvel is, hogy tudjuk, melyik kérdés a tiéd. :D

És ne érezd magad kellemetlenül, senki nem tökéletes. Ezen az oldalon olyan alapdolgokat szoktak kérdezni (helyesírásból is), és olyan pocsék helyesírással, hogy néha szabályosan az ájulás környékez.

Tessék, egy tegnapi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__48..

Már beszólni sem volt kedvem/energiám, annyira tragikus... De amint látom, senkinek. Pedig az ilyen kérdezőket iszonyatosan le szokták/szoktuk oltani. (Valamelyik este egy szegény biológia iránt érdeklődő kérdező "kapott ki" egyetlen j/ly-tévesztés miatt. Másnap reggelre az egész első oldal "eltűnt", gondolhatod milyen lehetett...)

2013. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De gáz, mert érettségin én voltam az egyetlen, aki hibátlan helyesírással nyomta le a magyart, igaz, h ott magamtól fogalmaztam, s úgy egy kicsivel könnyebb dolgom van.

Ez a tegnapi annyit legalább tudott, h a "hogy" szó elé kell egy vessző, egyébként kicsit olyan volt, mintha bekapott volna egy fogalmazásgátlót. :)

Én azt nem szeretem, ha nincs a mondatban vessző, vagy olyan hülyén rakja ki vki, h meg kell állnom, s át kell gondolnom, h mire is gondolt.

A helyesírással kapcsolatosan azt nem tudom megérteni, hogyha vki látja, h pirossal alá van húzva, akkor miért nem javíttatja ki, bár láttam már olyat, h a jót is aláhúzta, de sztem ez a ritkább.

Majd odaírom most már a kérdésemhez, h 7-es (hetedikes) tanuló :DDD vagyok, így felismertek, de azért ennek még utánanézek, nehogy átverjél. :)

2013. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
42%

Ne fáradj, tessék a vonatkozó szabály az Akh.-ból:

"290. A sorszámnevek után – ha számjegyekkel írjuk őket – pontot teszünk: 1. osztály, 3. sor, 1978. évi, a 10–12. oldalon stb. A pontot a toldalékokat kapcsoló kötőjel előtt is megtartjuk: 3.-nak futott be, a 8.-ba jár, a 10.-kel, a Tutaj u. 4.-ben stb. (A keltezés e tekintetben kivétel; vö. 296.)"

[link]


A helyesírás-ellenőrző programok meg csak az alaphibák kiküszöbölésére jók, másra nem. :(

2013. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ok, thx, hiszek neked, vagy te csináltad az oldalt?

Nyugi, csak viccelek.

2013. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Megírtuk és 4- es lett hála nektek köszönöm! thank you!
2013. szept. 30. 18:54
 20/20 anonim ***** válasza:
37%

Jól van, ügyes vagy; gratulálok. :)

Lesz az még ötös is egyszer, ha rendesen megérted – és esetleg meg is kedveled – a matekot. :)

2013. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!