Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha kitaláltam valamit milyen...

Ha kitaláltam valamit milyen módon biztosíthatom be magam hogy ne lopják el az öltetem vagy ha el is lopják akkor is betudjam bizonyítani hogy az én ötletem volt és ellopták tőlem?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 22:22
1 2
 1/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Szabadalmaztathatod az ötletedet.

A szabadalmat megfelelően leírva beadhatod a Szabadalmi Hivatalba, ahol bizonyos illeték befizetése után azt nyilvántartásba veszik. Innen kezdve a Hivatal által kiadott bejegyzési felzettel bármikor igazolhatod az elsőbbségedet, amelynek a szabadalmak között utána is lehet nézni.

2013. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mik a feltételei annak hogy szabadalmaztatni lehessen valamit?

és milyen egyéb módszerek vannak még?

2013. szept. 12. 22:52
 3/15 anonim ***** válasza:

Megnézed az illetékes helyen, milyen feltételeket támasztanak.

[link]

Más út nem igazán van, talán a teljes leírás közjegyzővel való lepecsételtetése és elhelyezése, ami még hivatalos úton védi a szellemi terméket, de akkor már kövesd a hivatalos mintát. Mert elképzelhető, hogy te azt hiszed, annyi elég, amit leírtál, közben kiderül, hogy a szabadalmi oltalomhoz jóval több kellett volna, és az, aki ezt megtette és ugyanazt szabadalmaztatta, bírósági ítélet esetén nyerne.

2013. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Másik lehetöség, hogy mélyen hallgatsz rola! Egyébként ÖTLETet nem lehet szabadalmaztatni, meg értelme sincs.
2013. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

úgy tudom, hogy nagyon-sok pénzt kell fizetned a szabadalmi oltalom fenntartásáért.


Ezt az emberek nem szokták bírni, ezért olcsó pénzért eladják.


Ha tényleg értékes, akkor megveszi valami zsidó és rohadtmód meggazdagszik belőle.


A sok pénzt meg palesztinok gyilkolására, újságokon keresztüli népbutításra /hülye ideológiák terjesztésére/ használja.


Tehát összességében az emberiségre nézve káros, ha feltalálsz valamit.

2013. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem akarom el adni. Mert ha eladnám akkor lehet hogy csak elraknák valahova mert jobban járnak ha nem jelenik meg. Vagy úgy módosítgatnak rajta hogy elszúrnak valamit az idióták. Vagy ha még meg is csinálják jól akkor is lehet hogy olyan összegért akarják majd eladni hogy csak a milliárdosok vehetik meg.
2013. szept. 15. 10:35
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha a módszer még fél kész és kötök egy befolyásosabb pénzesebb emberel egy szerződést.

Anyagilag támogat cserébe részesedést kap.

De az ötletet csak az után mondom el hogy meg írtuk a szerződést (ez is belefoglalva) és amennyiben nem tallálbene valami végzetes hibát ami nem tudok ki javítani akkor felbontjuk a szerződést.


Ezt így lehetne ? Mik a veszélyei?

2013. szept. 23. 20:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Attól befolyásos, pénzes, egy ember hogy a másoknak járó jövedelem is hozzá kerül valahogy.


Tehát ezek közül egy olyat kell találnod, amelyik már felhagyott a gazdagodással.

2013. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azzal nekem nincs bajom ha részesedést kap.

Azzal lenne ha elmondanám az ötletem majd be fejezné és nélkülem csinálná meg ezért kérdem hogy egy olyan szerződéssel meg lehetne ezt oldani.

2013. szept. 23. 22:05
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintetek azt lehetne akkor?
2013. szept. 24. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!