Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted mi a lélek? (bővebbe...

Szerinted mi a lélek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval először is arra lennék kíváncsi, ki hogyan írná körül a lelket mint olyat, valamint hogy szerinte ez egy fizikai dolog (21 gramm) vagy csupán az a hihetetlenül bonyolult sok idő alatt környezet által formálódott külvilágra reagálás, mint például egy számítógép szoftvere?


Végül kérem szépen mindenki igennel és/vagy nemmel válaszoljon sorba hogy szerinte annak a dolognak van-e lelke! --> ember, kutya, macska, madár, hal, bogár, medúza, tengeri csillag, baktérium, tengeri moszat, víz, kő.


Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon kíváncsi vagyok rájuk!


2009. nov. 7. 22:18
1 2
 1/19 anonim válasza:
49%

hmm érdekes :D


Szerintem a lélek a testen kívüli létezés,az az igazi énünk talán.Mert lehet, hogy valaki 60 éves és közben meg hülyül meg minden :D Szerintem csak embereknél lehet mert ők foglalkoznak külön dolgokkal. Pl mint te ezzel :D A többinek nem hinném hogy van. Mondjuk a kutyának és a macskának még lehet.

2009. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A lelkem "én" vagyok. Saját elképzelésem szerint halhatatlan mivoltában. Nem fizikai dolog, de azért a szavak sajnos nem passzolnak jól. De a számítógépszoftver hasonlatot sem mondanám. Talán egy gyönyörű felhő, amely állandóan van , de mégis folyton változik. Lehet hófehér, vagy döglött egész színű, fodros, vagy sima. Hordozhat vizet, havat, vagy csak épp egy kis pára.



A kviz: igenek a halig, aztán nem.Jaj, szegény medúza, meg moszat. nagyon sajnálom, de valahogy ők már nem.

a kuty, meg a cic mindenképp.


Köszi a kérést, kedves volt.

2009. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bocs: döglött egér színű felhőre gondoltam
2009. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

A lélek szerintem aféle energia. Valami olyan megfoghatatlan rezgés, amely egy halom szénből, nitrogénből, oxigénből, hidrogénből és egyéb anyagokból álló masszát, amit szervezetnek hívunk, élővé tesz. Lényegében a lélek az, amit mi élőlénynek nevezünk. A lélek a tudat és a testet éltető energia.

Tehát ebből fakadóan az embernek mindenképpen van lelke. A fejlettebb állatoknak, mint a kutya, macska, vagy a madarak, de még talán ide sorolhatók a halak és a bogarak is, kérdéses, mivel öntudatuk nincsen, de mégis kell valami energiájuk legyen, amely mozgatja őket.

A medúzáknak, tengeri csillagoknak, baktériumoknak erősen kétlem. A moszatnak nem tartom valószínűnek, a víznek, kőnek meg ehhez hasonlónak biztos nincs, mivel azok még csak nem is élnek.

2009. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A halnak miért van lelke, a bogárnak már miért nincs? és a medúzának? van egy határvonal, hogy na, ennek már nincsen lelke, ennek meg hirtelen van? az evolúció egy "ugrással" feltalálta a lelket?

Napnak is van energiája, ami mozgatja, a Földnek is, nekik nincsen lelkük?

Valamint a lélek halandó, vagy felhőként tovaszáll a halál után, mint ahogy azt az egyik válaszoló nagyon tudományosan elmagyarázta?

Bocsi, ha kötekedőnek tűnök, de azt akarom hogy gondoljátok végig!

2009. nov. 7. 22:45
 6/19 anonim válasza:
Minden élőlénynek van lelke. Mindennek, ami képes fájdalmat, boldogságot, szeretetet érezni. Néha egy kutyának jobban észrevehető a lelke, mint pl egy embernek. A lélek: a központja mindannak ami vagy. Azután is létezik h az illető meghal.
2009. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az mondtam "aféle energia".

Nem minden energia lélek.

És még azt is mondtam, hogy a lélek az az energia, ami a testet élővé teszi.

A Nap él? A Föld él? Nem. Akkor miről beszélünk.

A medúza amúgy nem egy élőlény, hanem több különálló sejt szimbiózisa.

Ettől még lehetne lelke, de ha elfogadjuk, hogy a lélek=tudat+életenergia, akkor nincs, mert a medúzáknak, baktériumoknak és a moszatoknak nincs tudatuk. A bogaraknak, halaknak szintén nincs.

Amúgy az evolúcióban sosincs hirtelen ugrás. Legalábbis ami van, az nem túl nagy mérvű. Az evolúció kis lépések összessége. De ennek ellenére miért ne "találhatná fel" "hirtelen" a lelket.

Amúgy a lélek szerintem akkor keletkezett, amikor egy élőlény öntudatra ébredt.

Keresztapám mondott erre egy példát:

Két majom ül a fán. És egyszercsak az egyik rádöbben, hogy "én vagyok." Ez nem nagy dolog (nekünk), de ez tette azt a majmot emberré és ennek a hiánya miatt maradt a másik "csak" majom. És lényegében ez a lélek (az életenergiával együtt).

2009. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok a felhős hasonlatot író.

Hát, igazad lehet, de sajnos nem tudom elmagyarázni, hogy miért nem ajánlottam oda a lelkiséget szegény moszatnak meg medúzának. Mert alacsonyrendű? Ha meggondolom azért, mert ha neki is lelket tulajdonítok és emellett megengedem a lélekvándorlás gondolatát ( a komplex változatot, miszerint nemcsak emberként, d e bármely élőlényként újjászülethetünk) nos, el nem tudom magamat képzelni, hogy mint moszat éljek.

Még a moszat hagyján, de bogárként? Tiszta életveszély.

Na nem mintha embernek lenni nem lenne az, de mégis. Szóval én félelemből írtam, hogy kuty meg cic, mert "talán az még lennék".

Egy hónapja egyébként elveszett a mackám.

2009. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Mint ahogy előttem mondták. A lélek Én vagyok, Te vagy. A test amiben benne vagyunk az csak valami, amiben kimutathatjuk a dolgokat. Medúzának is, mindennek van lelke. Minden élőlénynek.
2009. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A vírus nem élőlény annak van lelke?
2009. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!