Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora pusztitást végezne ha...

Mekkora pusztitást végezne ha egy félméteres meteor de fél-fénysebességgel a földbe csapódna?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a tomeget is megadod, akkor ki lehet szamitani, hogy mekkora energiaval csapodik be, es pl osszehasonlithatod egy atombomba erejevel.
2013. okt. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Fél fénysebességgel????

Az egész Föld szanaszét fröccsenne. A mozgási energia a sebesség négyzetével arányos, tehát a fénysebesség felénél olyan iszonyatos energiája lenne egy fél méteres (kőzet) meteornak, hogy azt a Föld nem élné túl.

2013. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szpeti1991 ***** válasza:
100%
Fél fénysebesség? Hú a mindenit, Te nem aprózod el :D :D szerintem kb akadálytalanul menne át a Földön, egy hatalmas lyukat ütve és szétrobbantva. De ekkora sebességgel ne is számolj, irreális.
2013. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
Nem jutna el a felszínig. Csak plazma és sugárzás érne le, a plazma viszont rendelkezne talán még elég energiával, hogy átüsse a földköpenyt. Nem menne élményszámba, de szerintem sokkal kisebb területen okozna gondot, mint egy "szokványos" sebességgel érkező 100 méteres darab.
2013. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem simán átjutna a légkörön, és a földkéregben, vagy a köpenyben elégne.

A légkör sűrűbb részén 0,0001s alatt átjutna, nem nagyon lenne ideje elégni.

Nagy kárt egyáltalán nem okozna, még akkor sem ha átütné a kérget, mert a feljövő magmából dugó lenne, megszilárdulna.

Egy ua. energiájú fél km-es, lassú (15km/s) aszteroida viszont tudna rombolni...

2013. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó mondat korrekció: fél -> negyed
2013. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, akkor itt nagyon hasonló kérdést boncolgatnak:


[link]


Igaz, gyémánt meteor, és jóval nagyobb, de ekkora sebességnél, amint láthatod, lényegtelen az anyag, a tömeg számít csak :)

2013. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Sir Butcher:

Köszönjük a linket. Hasznos volt, legalább megtudtam, hogy a tippem kb. a 0,01c-re igaz. :)

2013. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!