Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik fém olvadhat meg a...

Melyik fém olvadhat meg a kazánban könnyebben?

Figyelt kérdés
a vas, vagy az aluminium? én eddig azthittem, hogy az aluminium nagyobb fokon, olvad, mint a vas, de most utánanéztem, és úgylátom nagyot tévedtem. ha valaki jobban ért ezekhez, írja le mi a helyes válasz. köszönöm

2013. nov. 5. 12:43
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
27%

Az olvadáspontja az alumíniumnak alacsonyabb.

De kazánban nem fogod megolvasztani, mert azt csak oxigénmentes környezetben lehet hegeszteni és olvasztani is.

Ugyanis ha fölmelegíted eloxidálódik esetleg ha nagyon forró meg is gyullad és el tud égni!

Ezért van hogy az alut nemesgáz alatt hegesztik.


Másrészt a kazánodban is csak a tűz az ami 100C fölött van. A kazánlemezek közt víz van ami 100C nál magasabb hőmérsékletet nem enged. Ha mégis nagyon megrakod e célból akkor felforr a vized a rendszerben és kifúj a kazán biztonsági szelepén. Majd ha elfogyott az összes víz a rendszerből akkor kilyukad a kazán a túlhevüléstől.


Nem jó ötlet.


Fémolvasztáshoz építs kis téglákból kinn a kertben erre alkalmas berendezést. Nem túl nehéz. A Google a barátod.

Vagy tölts le egy áramköri rajzot nagyfrekvenciás olvasztóra, nem nehéz megépíteni. Kis mennyiségű réz, bronz, alu stb olvasztására tök jó.

2013. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az alumíniumot nem csak oxigénmentes környezetben lehet olvasztani. Meggyulladni csak akkor fog legfeljebb, ha por vagy finom reszelék formájában van.

Egy alumíniumdarabot a kazán égésterében könnyedén meg tudsz olvasztani (de azért óvatosan). Vasat lényegesen nehezebb.

2013. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az sem mellékes paramétere a dolognak, hogy mekkora darab fémet szeretnél megolvasztani és mi a kívánt végeredmény?
2013. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én olvasztottam alumíniumot egy öntöttvas üstben gázpörkölővel,nagyon nehezen olvadt,de csak sikerült,és szépen folyósodott,csak a tetején rengeteg szennyeződés volt,és különféle ötvözetek.Megolvad kazánban is simán,csak sok idő kell neki,főleg ha nagyobb alumínium darabokról van szó.
2013. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából nem célom olvasztani, csupán nemrég az történt, hogy a testvérem egy régi ajtó, vagy ablak keretet rakott rá a tűzre, amin volt valamilyen fém lap, de enmtudni, hogy aluminium, vagy vas volt,ezért vitázni kezdtünk, melyik lehetett. véleményem szerint vas, de testvérem szerint aluminium
2013. nov. 6. 07:36
 6/8 anonim válasza:

alumínium olvadáspontja: kb. 600 fok C.

alumínium oxid olvadáspontja: kb. 2000 fok C.

vas olvadáspontja kb. 1500 fok C.


Viszont oxid nélküli alumíniumot elég nehéz "előállítani" Mint ahogy a megolvasztásához szükséges magas hőfokot is. Ezért is kell a védőgázas bohóckodás a hegesztésénél.

2013. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kert végében rittyentett tűznél még a vasat is eléggé nehézkes megolvasztani. Persze nem lehetetlen.
2013. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vasszöget láttam már megolvadni,gondolom a szénszerkezete miatt!A kovács műhelyek is így működtek...De jó nagy huzat kell hozzá,hogy minél több hőt termelj!
2013. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!