Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A költők mindig egy adott...

A költők mindig egy adott korszakban majmolták az adott korstílust akkor miért tiszteljem őket?

Figyelt kérdés
Miért tiszteljem azokat a költőket, akik csak az adott korstílust majmolták mindig ? Romatikában minden költő romatikus dolgokat írt csak, szerintem szánalmas, olyan mint a divatmajmolás.

2013. nov. 24. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed,hogy majmolták, és nem csak véletlenül alakult úgy ki? Különben is , több ember nem gondolhat egyszerre ugyanarra? Dehogynem. És lehet, hogy pont attól lett romantikus a korszak elnevezése, hogy csomóan olyan stílusban alkottak, mert úgy esett jól nekik. És szerintem nem kérte senki, hogy tiszteld őket..


Ennyi:D

2013. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kicsit vagy eltévedve...


Légy szíves, írj egy-egy verset különböző stílusokban. Tessék, egy kis segítség, nehogy kimaradjon valami:

[link]

2013. nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd.


Én meg majd tisztelem helyetted is!

Éjen Babits!

2013. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
**Éljen**
2013. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék, te hogy majmolták volna és milyen versek születtek volna a tolladból... Bizonyára az is érettségi tétel lenne. :D Szerintem inkább ez szánalmas. Pláne, hogy kiírsz egy ilyen kérdést, hangoztatva a véleményed. Inkább húzódnál hátra, nem hogy még büszkélkedj vele.
2014. jan. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Írtam is vereket, amivel nyertem pályázatokat is (nem hazudok), de sosem nézegettem más költő kifejezésmódját, hogy lopkodjam a "szövegét", vagy nem néztem meg egy "sablont", mert szánalmas más ötleteit, vagy stílusát lopkodni, a költők nagy része mégis romantikus, naturalista, stb... semmi "saját kifejezésmód". Ezért kritizáltam a költőket.
2014. jan. 27. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az utókor aposztrofálta őket ilyen jelzőkkel. Amikor írták a verseket biztos, hogy nem úgy álltak neki, hogy: Na most írok egy romantikus verset... Csak jött az ötlet és leírták. Ha a te verseid is olyan híresek lennének, később azoknak is megadnák a stílusát és gondolom nem egyedülálló, hogy valaki olyan stílusban írt a földön. :)
2014. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
200 év múlva a te versed meg az én versem ugyanolyan stílusúnak fog hatni, mert ugyanabban a korban nőttünk fel, ugyanezt a nyelvet beszéljük, ugyanazok a kérdések foglalkoztatnak (vagyis nem jobban mások, mint 2 random régi költőnket), és akkor majd a hozzád hasonlók azt fogják mondani, hogy miért tiszteljenek téged, mert engem majmoltál. Pont.
2014. márc. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!