Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matematikabol ki kaphat...

Matematikabol ki kaphat felmentest vagy h tortenik ez? Ki kezdemenyezheti? Hol lehet kerni vagy elkezdeni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 08:56
 1/7 anonim válasza:
Már ilyen is van?
2013. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolából kell egy szaktanári jellemzés, hogy nem megy a matek. Ezzel el kell menni (a család intézi) a körzeti Nevelési tanácsadóba, ahol adnak időpontot egy vizsgálatra.

Ott kiderülhet, hogy ún. diszkalkuliád van, és ekkor kaphatsz bizonyos felmentéseket.

De ha csak simán buta vki, akkor nem adnak felmentést.

Ha kiderül, hogy diszkalkuliád van, és kéred a felmentésedet, akkor viszont kötelező fejlesztő foglalkozásokra járni. És kell egy másik érettségi tárgy.

2013. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nézd át alaposan ezt a két oldalt:

[link]

[link]

Ha a tünetek közül több is jellemző rád (vagy jellemző volt kisebb korodban, pl. az ujjon számolás még 2. vagy 3. osztályban is), akkor elképzelhető, hogy diszkalkuliás vagy. Ez esetben szólj a szüleidnek és/vagy az osztályfőnöködnek, hogy kérjenek szakvizsgálatot a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálatnál.


Ha a szakértői bizottság megállapítja a diszkalkuliát, akkor könnyítéseket fogsz kapni matekból, pl. használhatsz számológépet, vagy több időt kapsz a dolgozatok megírására stb.; és ahogy Parafagólem írta, az érettségi vizsgáid közül is kihagyhatod a matekot, ill. választhatsz helyette valami mást, a felsőfokú tanulmányokhoz ugyanúgy beszámítják.


A diszek részképességzavarok (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia), tehát ép értelmi képességű embereknél állapíthatók meg; az értelmi fogyatékosság más. A diszkalkuliásoknál pont az szokott gyanús lenni, hogy más tantárgyakkal nincsenek gondjaik, csak a matekkal.

2013. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Ezt a kamu kiírást:)!Azért ember az ember,mert tud számolni!Matek az első az ember életében!!!Mindent meglehet számokkal határozni!Kérvényezd a felmentést és még segédmunkás egyetemre se vesznek fel:)!
2013. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
62%
Te vagy a buta, ha valakire azt mondod, hogy hülye, mert nem jó matekból. ;) Nem lehet mindenki mindenből, vagy ugyanabban jó. FOGJÁTOK MÁR FEL! Azért mert valaki jeleskedik matematikából, az intelligenciája még lehet alacsony. Főleg, ha ilyeneket mond, vagy a tudásával kérkedik. Gratulálok! :) Egyébként meg ugyanolyan, mint amikor valaki nem tud összefüggően olvasni, és gondot okoznak neki a betűk. Tudod, számok, betűk. Ennyi erővel azért van az ember, hogy tudjon olvasni. Gondolkozz már egy kicsit, mielőtt írsz valamit okoska. De jót nevettem a hozzászólásodon, főleg most, hogy értelmezhetővé tettem. :D
2014. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Sikerült ezt a 2 mondatot értelmezni,hát te egy lángész vagy!Na de a kiírást azt nem!Egy ékezetmentes telefonról írt unatkozás,az egész!Hol vannak ilyen kérdéseknél a kommentek?Matekból felmentés:),és még érettségi,esetleg diploma,na ne!Én pl. számológép nélkül érettségiztem le,mert pont akkor merült ki az elem.Megoldás?:a nagyját fejben kiszámoltam és leírtam a végeredményt és rám fogták,hogy csaltam:)!Így egy pont híján majdnem 3-as lettem!Mert ráuntam a felesleges levezetésekre!Tehát így megúsztam az egyetemet!:)Attól még a pénzem megtudom számolni,mert ezek szerint a kérdezőnek az se megy!
2014. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
53%

Megszólal itt a sok "okos ember"!

Drágaságaim, léteznek olyan emberek akik nem tudják fel fogni a matekot az agyukkal akármennyit gyakorolnak, járnak külön tanárhoz. Attól még nem egy hülye analfabéta ember az illető! Más tantárgyból lehet kitűnő tanuló! De mielőtt okoskodni kezdtek nézzetek utána a dolognak és csak utána írjatok idióták :)

2014. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!