Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell ezeket a függvénye...

Hogyan kell ezeket a függvényeket deriválni?

Figyelt kérdés

a) f(x)=(x^3/2)+(e^3x)-3pi (azaz 3,14)

b) f(x)=(2/harmadik gyök alatt x)-3*nyégyzetgyök alatt 7x^3+5/x^4

c) f(x)=ötödik gyök alatt a harmadik gyök alatt 4/x

d) f(x)=harmadik gyök alatt cos^2(2x)

f) f(x)=2^sin^2(x-1)



2013. dec. 5. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A deriválás szabályainak alapján.
2013. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 iostream válasza:

Deriválni egy majmot is meg lehet tanítani. Előveszed a táblázatokat, és szépen végrehajtod a szabályokat.


Mellesleg a pi nem 3,14.

2013. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mondjuk itt tök mindegy, hogy mennyi a pi :D
2013. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hogy én h*lye mért is gondoltam hogy bárki is segíteni fog itt azt az eget!! képzeld tudom a deriválás alapszabályait, sőt még nagyjából meg is tudom csinálni, csak azt szerettem volna tudni drága okos barátom, hogy jól csináltam e meg. És képzeld azt is tudom hogy a PI (3.14159265359...), ami kerekítve 3,14, az itt konstansnak számít vagyis 0 lesz, de gondoltam odaírom hogy az olyan okosak mint te (ti), lássátok, hogy így adták meg. Mégis minek nézitek az oldalt, ha nem válaszoltok a kérdésre, csak kritizálni tudtok? köszönöm a rohadt hasznos hozzászólásokat!
2013. dec. 5. 19:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor szeretnénk látni a megoldásokat, különben nem tudjuk ellenőrizni.
2013. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 iostream válasza:
Valaki mérges, hogy nem oldják meg helyette a házifeladatát :)
2013. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez az oldal, szerinted arra való, hogy helyetted dolgozzunk??:D

Másik dolog a stílus. Ezt a kérdést feltehetted volna úgy is, hogy megkapd a válaszod, nem csak úgy idelökni.

2013. dec. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem azt kértem hogy ellenőrizd le helyettem...

különben meg ti dumáltok a stílusról, nem flegmáskodni kéne hanem segíteni. Ha kaptam volna választ megköszöntem volna szépen. És mégis mit vársz hogy pitizzek hogy légyszi légyszi oldd már meg? Egy egyszerű kérdés volt, egyszerű válaszokkal. Nem olyanoktól vártam a választ akik csak okoskodni tudnak, hanem mondjuk aki ért ehhez és szívesen segít. Különben sem házi feladat, hanem gyakorlás te idióta. Menjél és írjál még pár ilyen hozzászólást, úgyis egész nap a gép előtt ülsz gondolom és ebben leled a szórakozásod. Vagy ha olyan okos vagy oldd meg és pont! KÖSZI kockácska!

2013. dec. 6. 12:05
 9/13 iostream válasza:
Valaki tényleg nagyon mérges :)
2013. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem azért, de millió feladatgyűjtemény van megoldással. Egy egyetemistának azért már illene kicsit talpraesettebnek lenni.
2013. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!