Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Háztartási mikróval lehet...

Háztartási mikróval lehet magfúziót csinálni vagy ipari, katonai kell-e hozzá?

Figyelt kérdés

Mondta egy mérnök kutató ebbe a filmbe, hogy lehet egyszerű mikróval bárki számára magfúzió (langyosfúzió) létrehozása. De nekem sima háztartási van, amit a Média Marketban vettel akciósan. Azzal is lehet atommagfúziót csinálni ?


20 perctől van ez a magfúzió http://www.youtube.com/watch?v=E1zOkl7bRFw Itt langyos fúzióna nevezi Egely, mert melegben kell megcsinálni, de a csapvizes vagy tojásban levő fúziót nevezi hidegfúziónak http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Ténleg tudok otthon sima mikróval ilyesmi atommagfúziót csináni ? Kísérletezhetek vele? Nem jönnek létre rádióaktív izotópok ? Teszemazt Urántól félek nagyon -.-


Most kapott Egely potom 160 millió Ft-ot az államtól a hidegfúzióüra, itt leírtam részletesen, de ez is kevés, még kéne 200 millió a prototípus megépítésére http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..



2013. dec. 7. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha működik, valami ilyet várnék: http://www.youtube.com/watch?v=6pvIrCYdmL8 Ugyanis rohadtul semmi nem szabályozza a fúziót, az vagy leáll, vagy az energia felgyülemlik és bumm. De hogy tartósan stabil nem marad beavatkozás nélkül az tuti. De mivel a mikrók nem szoktak fúziós bombává válni, ebből az is következik, hogy eleve egy halál baromság az egész, na nem mintha Egelytől bármi más származna...
2013. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Na próbáld ki.
2013. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
hát George, szerintem te használj gumit
2013. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szecsői Tibor ***** válasza:
90%

"Ténleg tudok otthon sima mikróval ilyesmi atommagfúziót csináni ? Kísérletezhetek vele? Nem jönnek létre rádióaktív izotópok ? Teszemazt Urántól félek nagyon -.- "

Értem én, hogy trollkodsz, de sokkal szórakoztatóbb és hitelesebb volna, ha nem mondanál ekkora ordító baromságokat. Látszik, hogy fogalmad sincs, mi az a magfúzió. Kérlek, soha ne foglalkozz atomenergiával. Annyi szép hivatás van még a világon. Ott van pl. a szabás-varrás, vagy a virágkertészet.

(kicsit azért megremegtem, amikor megláttam Egely nevét...)

2013. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Én vegyész vagyok de ilyenről még nem hallottam. De próbáld már ki Adamsky, kíváncsi vagyok rá hogy összejön-e. Tudod egyáltalán mi az?
2013. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Világvége, szerinted ez a megátalkodott troll tud bármit is? Nem tudom miért nem tiltják már ki. Egy napig nyugi volt, de már megint kiszökött a diliházból.
2013. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:

Nekem van egy ismerősöm, aki tényleg csinált magfúziót. Ilyen mikrót használt hozzá:

[link]

Nagyon csecse cucc, és aranyos szaporodó nyulas promóajándékokat szokott osztogatni, let's get fusion felirattal. Ajánlom neked is a magfuzio.hu áttanulmányozását. Kevésbé romantikus ugyan, mint Egely, mert őket nem üldözi a titkos hatalom, meg bonyolult kifejezéseket is leírnak, de azért csak okosabb lesz tőle az ember.

2013. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"De nekem sima háztartási van, amit a Média Marketban vettel akciósan. Azzal is lehet atommagfúziót csinálni ? "

Magfúziót nem lehet. Azért se, mert ha az történne, a neutronemissziótól megbetegednél. De nem jön létre magfúzió.


Viszont lehet benne finomakat főzni.

Meg a videóban látható hőkezelő kemencéset/vaskohósat játszani, ahol a faszén és a rotringbél széntartalma reagál a rotringbélben található vas-oxiddal ( [link] ) - mint az a 3. osztályos, Z. Orbán Erzsébet-féle gimnáziumi kémia tankönyv (ISBN 9631887669, Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 1998) 191. oldalán is szerepel:

2 Fe2O3 + 3 C = 4 Fe + 3 CO2


"Most kapott Egely potom 160 millió Ft-ot az államtól a hidegfúzióüra"

Nem ő kapta, hanem a Motech. És hogy pontosan mire azt nem lehet tudni.

2013. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egely azt mondta, hogy együtt készítették el a pályázatot, majd a benyújtás után mikor megítélték a lóvét & felvették az előleg 40 millát, már nem vették fel a telót többet.


Jó felvetéseitek voltak.


Feltételezem ez igaz, már csak azért is mert a rivális szkeptikusok is azt írják az oldalaikon, hogy Egely atomfúziójára kaptak 160 milliót.


Egely azt mondta, hogy együtt készítették el a pályázatot, majd a benyújtás után mikor megítélték a lóvét & felvették az előleg 40 millát, már nem vették fel a telót többet.


Jó felvetéseitek voltak.


Feltételezem ez igaz, már csak azért is mert a rivális szkeptikusok is azt írják az oldalaikon, hogy Egely atomfúziójára kaptak 160 milliót.



Azért nem robban fel, mert a kritikus tömeget nem éri el a szémpor.

2013. dec. 9. 21:41
 10/12 anonim ***** válasza:

"Azért nem robban fel, mert a kritikus tömeget nem éri el a szémpor."

1. Kritikus tömeg fissziónál (maghasadás) van, nem magfúziónál (amikor atommagok egyesülnek).

2. Nem robbanást említettem. Neutronemissziót. Eléggé kellemetlen lenne az is - te megdöglenél, a konyha meg marad.

2013. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!