Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan állapíthatom meg, h...

Hogyan állapíthatom meg, h melyik embertípushoz tartozom?

Figyelt kérdés
Hallottam, h vannak különböző emberi típusok, és hogy különböző külső jegyek alapján be lehet sorolni az embereket bizonyos csoportokba, pl turáni,dinári,nordikus faj stb. Hogyan állapíthatnám meg, h én melyik ilyen csoporthoz tartozom?Neten kerestem már utána de nem találtam semmi normálisat.Nem vagyok rasszista vagy ilyesmi,nem ezért érdekel, csak kíváncsi vagyok :DDD
2009. nov. 25. 02:37
1 2
 11/17 anonim válasza:
az antropológiát kigolyózta a genetika, azt a snp dns vizsgálat. eszerint egy csontnéger is lehet genetikailag európai. Dr Henkey Gyula 30 000 magyart vizsgált e szerint: 1. turáni (onogur)30-35% 2. pamíri (kelet-iráni)15%,3. taurid 8%(szabír-sumír-hurri-kasszú, nyugat-iráni), 4. balti 3-10%(finnugor), 5.dinári, nordikus,mediterrán 5% alatti a magyar faj.
2010. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

apai azaz y-kromoszómális képében még magyarabb a magyar!


r1a1: ez a marker a domináns, kelet-európa őslakossága, az ázsiába kirajzás markere, de észak-india és szubartu térségeiben is megtalálható! bár a szlávokban is magas, jelenléte nem az ősi germánból kiváló balti-szlávokhoz köthető (r1b1b2a marker),hanem éppenséggel a sztyeppei lovas-nomádok szláv asszonyokkal történő házasságához. akik anyák nyelvét azaz anyanyelvüket tanulták meg.

20-60%


r1b: ennek 2 változata ismert az árja r1b1b2a és a ragozós magaskultúrák r1b1b markere.

esetünkben előbbi, kelta-germán utóbbi szumír-szabít, pre-szkíta.

15% alatt


I2a: európa őslakóinak dunai-dinári mutációja, epi-gravetti vadászok a jégkorszakból

15% alatt


I1: nordikus, európa őslakóinak északi mutációja, 3000 éve letarolták őket a germánok, de itt az őslakók génjei nyerték a harcot.

8% alatt


j2b,e3b: termékeny félhold balkánra és a medencébe települt földművelő, fazekas elemei

10% alatt


j2a: szumír

és

g2a: kukázusi neolitikus

5-5%


q2a,n3,c3: 2% alatti ázsiai csatlakozottak

2010. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sajnos a magyar nyelven nagyon hiányos és torz dolgokat lehet találni a neten is. Sok típus létezik amiről szó sincs a magyar oldalakon. A turáni típus kivételesen ritka a magyaroknál. Nálunk is a közép-európaiaknál jellemző típusok vannak.


Ajánlott oldal, ha beregelsz és raksz fel magadról képet a személyes taxonómia részbe biztos segítenek.


[link]


A legjellemzőbb magyar típusok:


http://www.youtube.com/watch?v=rWW9pXk9BtI

2013. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%

Hungaryan írásai olyan drasztikusak, valamint amit a turáni arányáról ír, arra nincsenek tudományos bizonyítékok, ha elmenne a kunok és a palócok között, akkor már megváltozna erről a véleménye. Valamint a mediterrán és nordikus típusok méltatlanul vannak betéve a videójába, mivel a hosszúfej ritka a magyarok között - arról nem is beszélve, hogy erre a két típusra ez jellemző -, nálunk a turánira jellemző rövidfej dominál. Valamint az általa említett norid típusból (magyar nevén norikumi, szőke dinári) is igen ritkán látok az utcán, de turániból többet látok.


Meglehet állapítani azt, hogy milyen típusú vagy, abban hajszín, szemszín, bőrszín, arcjellegek és testmagasság segítenek.


Ez a videó mutatja be a valóságot a magyarság típusairól. https://www.youtube.com/watch?v=PbqVf-3TSeg

2013. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%
Emellett hungaryan (Youtube nevén Hung Ari) megnyugodhat, mivel a magyar antropológusok említik a borreby típust is, az észak-atlantidot is kelta típus néven, sőt a brünn típust is említi Kiszely brnói típus néven.
2013. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A filmem nem említi a Nordikus típust mert a magyarok közt az nagyon ritka. A legtöbb magyar rövid-fejű típus. Ilyen az Alpesi, Gori, Balti, Kelet-Balti, Dinári, Nori, Borreby.

Vannak hosszú-fejű típúsok és nem is túl ritkák az utcán se. Ilyen a mediterran vagy a ponti. A turáni típus a magyaroknál kifejezetten ritka, én az utcán szinte sose látok. Számos genetikai kutatás született a magyarok genetikai eredetét kutatva. Kivétel nélkül mind arra jutott, hogy a magyarok a szomszédaikhoz állnak a legközelebb genetikailag. a x. századi magyarság 17%-a mutatott ázsiai jellegeket. Figyelembe véve, hogy ezek felhígultak a kárpát-medence eredeti lakóval, plusz a tatár-török dulás után érkező telepesekkel. Nehezen értem meg, hogy lehetne a turáni a leggyakoribb típus a magyaroknál, meglehetősen titokzatos folyamat lehetett.


A filmet részben azért is csináltam, hogy eloszlassam a neten terjengő alaptalan, áltudományos elméleteket, tévképzeteket a magyar embert típusok és eredet kérdésében.


Végül döntse el mindenki maga, hogy a képen ázsiai vagy európai embereket lát-e.


[link]

2013. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebből a blogból talán megtudhatod. [link]
2014. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!