Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a fejbőr meg sérül az...

Ha a fejbőr meg sérül az nagyon szokott vérezni. Ezt hogyan oldják meg agyműtéteknél? Agyműtétnél tudtommal ébren van a páciens. Érez olyankor valamit? (lent folytatás)

Figyelt kérdés
(elvágják a bőrt meg a koponyát) vagy használnak valamilyen érzéstelenítőt? (ha igen milyet és hogyan? (hova adják be) )

2013. dec. 18. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ma már nemigen végeznek agyműtétet helyi érzéstelenítésben. Altatásban történik leginkább. Bizony nagyon vérzik a műtéti seb, a vérzéseket érfogókkal és elektrokauterrel (" égető") látják el. Az átfűrészelt koponyacsont is vérzik rendesen, ehez csontviaszt használnak, ami egy kenőcs szerűség.

Egyébként ami azt illeti, amig nem altattak, addig is érzéstelenítettek, a beteg szerencsés esetben nem érzett semmit, csak az érzéstelenítő injekciókat.

2013. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Maradnak hegek az ilyen műtét után?
2013. dec. 18. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
DE igen, még ma is ébren van a páciens a műtét alatt, nehogy megsértsék a nyelvi központokat, és nehogy már afáziát kapjon.
2013. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Láttam neten most egy videót amiben a páciens elég ko- nak tűnt pedig én is az ébren létes verziót ismertem.

A videón sajnos csak a műtétt agyban zajló része volt.

Tudna valaki küldeni olyan videót ahol a koponya felnyitása van?

2013. dec. 18. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy maradnak hegek, és nem, továbbra sem igaz, hogy a műtéteket helyi érzéstelenítésben végzik, hanem általában altatásban. Kivételesen indokolt lehet a helyi érzéstelenítés.
2013. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!