Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Levelező tagozat mellet jár a...

Levelező tagozat mellet jár a családi?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Alapesetben csak nappali tagozatos tanulói jogviszony megléte esetén jár, akkor is legfeljebb 20 éves korig.
2013. dec. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:

(...Valamint a "mellet" az a "mell" szó tárgyesete. A határozószót viszont úgy írjuk, hogy "mellett". Ha figyelsz amikor kimondod, érezni is lehet, hogy a szó végén hosszan ejted a "t" hangzót. Hallgass a füledre!)


Pedro

2013. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom én is h "tt" csak telefonról elírtam véletlenül. És köszönöm a válaszaidat.
2013. dec. 20. 10:35
 4/7 anonim válasza:
Nem jár, csak ha középiskolában tanulsz. Felsőoktatásban 20 év alatt sem jár....
2013. dec. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor most megnéztem a "hivatalos álláspontot"...

A 20 éves korhatárt jól tudtam, a tagozatot rosszul. Tessék:


"Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti."

[link]


Szóval itt nem írja, hogy feltétel lenne a nappali tagozatos tanulói jogviszony. (

Mást meg nem találtam, csak GYK-s kérdéseket, de itt meg szokás szerint mindenki össze-vissza beszél. :D

Szóval én a kérdező helyében a helyi MÁK-nál érdeklődnék inkább; kisebb az esélye, hogy ott félretájékoztatják. :)

2013. dec. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utána érdeklődtem egy jegyzőnél. Sajnos azt mondta,h nem jár :( Köszönöm a segítséget!
2013. dec. 25. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Részemről szívesen. :)

Azért arra kíváncsi lennék, hol van ez így leírva, amit a jegyző mondott... Persze neki elvileg pontosan tudnia kell, de láttam én már karón varjút. :(

2013. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!