Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik reinkarnáció lehetsége...

Létezik reinkarnáció lehetséges az újjászületés vagy ez csak egy hitt mondhatnám így is egy oltári baromság?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy hit. Ezt a buddhista papok találták ki, hogy a páriák elhiggyék, hogy majd maharadzsának fognak újjászületni.

Senki nem tudhatja, hogy mi van a halál után. Igaz, vannak akik ebből jól megélnek.

2013. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 megadta a reinkarnáció kitalálásának okát. Az embereknek szükségük van hitre, mindenki hisz valamiben. Van aki vallási mendemondákban, vagy aki az ufókban, van aki szimplán csak abban, hogy később jobb lesz a helyzet, a körülmények. Hit nélkül az ember elvész. Tehát a hit nem egy oltári nagy baromság, hanem minden ember életének a szerves része valamilyen formában.


Egyébként azért olyan sikeres a reinkarnáció eszméje, mert semmiféle módon sem lehet sem cáfolni a létezését, sem bizonyítékot felmutatni az ellenkezőjére. A tudomány egyszerűen nem tud mit kezdeni vele, legfeljebb azt tudja bizonyítani, hogy fizikailag nem létezik a lélek különálló dologként az emberi testen belül, tehát semmi fizikai dolog nem hagyja el azt annak halála után.


Ami még érdekes, hogy ahány ember, annyiféleképpen tudja a reinkarnáció részleteit. Van, aki hiszi, hogy még a köveknek is van lelkük, van aki szerint csak az állatoknak, és a növényeknek nincs lelkük, van aki szerint csak az embernek van lelke. Van aki ezüstszálakról vagy mikről beszél ezzel kapcsolatban, van aki szerint az agyban van egy lélekközpont, van aki szerint a szívben lakozik a lélek. Nincs két reinkarnáció-hívő, aki mindenben ugyanúgy vélekedne a reinkarnáció minden részletéről. Számomra pl. már ez hiteltelenné teszi az egész dolgot.

2013. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vallások tartják össze az emberiséget a kegyetlen bűnözésektől,de így meg vallási háborúk keletkeztek!Én úgy vagyok vele,mindenki abban hisz amiben csak akar.De én a tudományokban találtam meg az "a halál utáni életet".Ettől még nem kívánom senkinek,hogy ateista legyen.
2013. dec. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

09:05,


Téged lehet, hogy a vallás tart vissza a tömeggyilkosságtól, engem viszont az emberségem és az erkölcsöm, holott velejéig ateista vagyok :)


Kérdező,

Eddig se a lélekre, se a vándorlására semmiféle bizonyíték nem volt. Az előző életes történetek legnagyobb része sem kapcsolódik a valósághoz, vagy nagyon könnyen magyarázható reinkarnáció nélkül is.


Hinni mindenki abban hisz, amiben akar persze, de a lényeg - egyelőre semmisem utal arra, hogy valóban létezne a halál utáni újjászületés.

2013. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sir B..


Remélem híreszteled is az ateizmusod,mert én is ilyesmi vagyok.Jobb ha az ember hisz valamiben,mert attól fél is!Ez vonatozik minden megmagyarázhatatlan dologra is!A mai ünnep is miről szól?Na nem a "made in Kína" milliárdossá tételére gondolok:)!

2013. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy hit, mint ahogy a mennyországban is lehet hinni. Egyik sem bizonyítható tudományosan, úgyhogy azt hiszed, amit akarsz.
2013. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudjátok mit?!A legésszerűbb magyarázat:"az anyag nem vész el csak átalakul"!
2013. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre a tudomány - jelenlegi állása szerint - nem tud választ adni.
2013. dec. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!