Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet hogy emiatt vannak...

Lehet hogy emiatt vannak ekkora távolságok az Univerzumban?

Figyelt kérdés

A legközelebbi csillag is négy fényévre található tőlünk. Az a körül keringő bolygókra sem igen jutunk el 500 éven belül.

Elgondolkodtam és arra jutottam hogy azért IS lehetnek ilyen nagy távolságok az Univerzumban - feltételezve azt hogy az U. egy egységes intelligens létező - , hogy a különböző csillagok környékén élő civilizációk semmiképpen ne tudjanak kapcsolatba lépni egymással és mindenki élje a saját életét.



2013. dec. 28. 21:58
 1/8 |Orfeusz| ***** válasza:
Hát az univerzum biztos nem gondolkodik... A távolság oka valószínűleg a negatív gravitációnak (sötét energia) köszönhető. Vagy annak, hogy akik túl közel voltak azok már összeütköztek.
2013. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán csak olyan, mintha egy marék üveggolyót szétszórsz, mindegyik másfele gurul el. És én nem hiszem, hogy lenne más lény a világunkban.
2013. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 besenyőpistabácsi válasza:
30%
Ha elutazol az atomok világába, ott is hatalmasak a távolságok! Egy piciny atommag körül nagyon-nagyon messze keringenek az elektronok. Én is azt gondolom, hogy ebben a hatalmas univerzumban, soha nem is volt és soha nem is lesz más élőlény, mint az ember! Képzeld el: Ha a galaxisunkban van 100 milliárd napocska, néhánynak van bolygócskája is, a galaxisok száma is mérhetetlen! Ebben a világban évmilliárdok óta soha nem alakulhatott ki semmi, csakis az ember! Mi vagyunk évmilliárdok óta a világegyetem csúcs-organizmusa!!! Ha kiderülne, hogy létezik más értelmes lény is ebben a néhány milliárdnyi-billiárdnyi naprendszerben, hát az gyötrelmes lenne! Akkor már nem dicsekedhetnénk azzal, hogy mi vagyunk a világegyetem legértelmesebb képződményei... Szörnyű!!! Hát nem???!!!
2013. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hááát, mondjuk én ezekkel speciel nem értek egyet :) személyes véleményem szerint ugyanis ugyanúgy ahogy a Földön is a legridegebb körülmények között is megtalálható élet, úgy az Univerzumban is kitölt z élet "minden négyzetcentimétert". Max nem tudunk róla. E naprendszerben van élet. Tán a szomszédosban is. Nincs kizárva hogy minden csillag körül akár legyen élet (na jó, minden második :)) )
2013. dec. 28. 22:49
 5/8 anonim válasza:

Bocsi, hogy off:


Az univerzum becslések szerint ~14 milliád éves. Most akkor gondoljunk bele, hogy mi "csak" legjobb esetben is 100éve kutatjuk az idegen életformákat illetve küldünk rádiójeleket az űrbe(fénysebességgel terjed). Tehát ha van/volt is másik civilizáció nagyon valószínű, hogy kihalt vagy jelenleg is csak mikroszkopikus az élet. De ha él is valami fejlett odakint össz-vissz 100éve tudnánk fogni a jeleiket tehát jó eséllyel már le is csúsztunk róla.


Itt egy érdekesség, hogy mekkora az univerzum ismert része:

[link]


Start gomb és alul húzhatjátok a csúszkát.

2013. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne kombinálj, hanem tanulj. Hasznosabb, eredményesebb. Mondjuk gondolj arra az apróságra, hogy előbb kell létrejönnie egy bolygónak, és csak sokkal később az életnek rajta, és még később esetleg az értelemnek. Ha a távolságok az értelem kapcsolatának megnehezítése miatt vannak, akkor nyilván, amint valahol egy létrejön, az illetékes bolygó (naprendszer) azonnal eltávolodik a megfelelő távolságra. Ami persze a bolygók észlelési képességeit tételezi fel (na meg a fizika teljes felrúgását, helyette a majd én megmondom típusú gondolkodás előtérbe helyezését).
2013. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hehe "na majd én megmondom típusú gondolkodás"... :) ismerős, ugye?...
2013. dec. 29. 12:45
 8/8 A kérdező kommentje:

hehehe, nem is vagyok egyedül véleményemmel


[link]

2014. jan. 19. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!