Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy jobban...

Mit csináljak hogy jobban menjen a matek?

Figyelt kérdés

Órán megy, 2-es 3-as dogákat írok, de most elkezdtem érettségi feladatokat csinálni és nagyon gáz.

Először 30%-ra megírtam, nagyon örültem neki, de ma kettőt is megcsináltam, az egyik 15%, a másik 13%, nagyon el vagyok keseredve, félek hogy nem lesz meg az érettségim. Most elkezdtem egy harmadikat, de 5 feladatból 4nek neki sem tudok állni.

Ha meg mégis, akkor sem jó úgy ahogy csinálom (ez a legidegesítőbb)!

Ronggyá tanulom az agyam, egyszerűen sehogy nem megy, most is sírok...


2014. jan. 2. 17:33
 1/2 Ila7 válasza:

Gondolom, középszintűre készülsz.

Úgy tippelem, hogy órán egy-egy témából írtok, a kisebb egységekre fel tudtál eddig készülni.

Ne ijedj meg, az elején nehéz az érettségi feladatsornál a témakörök közötti váltás. Gyakorlatilag 2-3 perced jut egy feladatra és utána máris egy más témakörre kell tudnod ugrani, összesen 12-szer. Ez elsőre nem megy tökéletesen. Nagyon jól csinálod, hogy korábbi feladatsorokon gyakorolsz.

Az első 45 percesben minden témakörből az alapismeretek alkalmazását kérik számon.

Minden témakörből tudnod kell a legfontosabb szabályokat. Ha nem is tudod pontosan, de azt minimum tudnod kell, hogy van ilyen és azt hol találod meg a függvénytáblában.


Az első feladatsorban vannak bizonyos típusfeladatok, amiket szinte minden évben kérdeznek.


Ezeket kellene összegyűjtened és felismerned.


Pl. a függvények témakörökből fel kell tudni ismerni az alapfüggvényeket az alakjukról és a különböző transzformációikat. Vagyis gyakran adnak olyan feladatot, amikor ki kell választani a kép alapján a hozzárendelési szabályt, ("képletet") vagy a szabály alapján ábrázolni kell a függvényt.

Fel kell ismerned, hogy melyiknek, milyen az alakja:lineáris (egyenes), racionális tört (hiperbola),abszolútérték (v-betű), másodfokú (parabola), négyzetgyök, exponenciális, logaritmus, trigonometrikus (sin, cos, tg, ctg). Mikor kell vízszintesen, mikor függőlegesen és milyen irányba eltolni,nyújtani, stb.


Ezen kívül kell tudni a függvények jellemzőit és ezt is leolvasni.

8 tulajdonságot kell tudnod felismerni:

Értelmezési tartomány, értékkészlet, tengelypont, zérushely, szélsőérték(hely és érték), monotonitás, periodicitás.


Minden témakörben meg kell találnod azokat az alapösszefüggéseket, amelyek nélkül nem lehet a feladatot megoldani. Pl. koordináta geometriában adhatnak pontokra, egyenesre, vektorokra és körökre vonatkozó feladatot.

Ha körre vonatkozót kapsz, akkor tudnod kell, hogy van olyan, hogy kör egyenlete, tudnod kell, hogy ez mit jelent és hogyan kell behelyettesíteni.


Ha az első 45 perces feladatsorral össze szeretnéd szedni a 2-est, akkor az összes témakörből tudnod kell ezeket az alapfeladatokat.


A második 135 perces feladatsorban már összetettebb feladatok vannak. Amíg az első feladatsor nem megy, addig elvileg ezeket sem tudhatod, hiszen ugyanazokat az ismereteket kell alkalmazni, csak összetettebben. Viszont, itt is vannak olyan feladatrészek, amelyekkel viszonylag egyszerű pontokat szerezni.

2014. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ és a biztatást!


Még van 5 hónapom, addig igyekszem a legtöbbet kihozni és gyakorlok! Sajnos ma sem teljesítettem jobban 18%-nál, de remélem lesz ennél jobb is. :)

2014. jan. 3. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!