Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miert nem tudok megint megtanu...

Miert nem tudok megint megtanulni nemetul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Altalanos negyediktol kozep 10ig nemetet tanultam, jeles vltam vegig. Majd suliban negy ev kihagyas, ezzel egyutt nemet hasznalatanak kihagyasa is. De! Elkezdtem az angolt autodidakta modom, mar perfekt beszelek, irok olvasok angolul. Utana belekezdtem a spanyolba, szinten igy, azzal is jol haladok. Nemetbe szeretnek belefogni, mert nagy szuksegem lenne ra munka miatt, de egyszeruen nem megy. Japanl konnyebben tanulnek mint igy. Lehet koze ennek ahhoz, hogy mar nem szeretem ezt a nyelvet?

2014. jan. 8. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

" Elkezdtem az angolt autodidakta modom, mar perfekt beszelek, irok olvasok angolul"


NEM vagy kicsit eltévedve a "perfekt" jelentését illetöen? Mert egy-két év alatt egyedül gyakorlatilag lehetetlen tökéletesen megtanulni egy nyelvet.

2014. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egy-ket ev, hanem mar most jo negy. Kinek mi megy jol. En pl matekbol semmihez nem ertek de a nyelvekhez mindig is jo erzekem volt, aminek orulok, es ezt kamatoztatom is. Egyedul a nemetutalatom amivel nem tudok mit kezdeni. Es nem ez volt a kerdes :)
2014. jan. 8. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy motívált a tanulásban, akkor ne csodálkozz, hogy nem megy.
2014. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Motivalt vagyok, nem errol van szo. Rafakeszek en rendesen. A gond az hogy barmi mast pillanatok alatt megtanulok de ezen orakig ulok es ha meg is marad valami sajna csak a rovidtavu memoriaba agyazodik be :(
2014. jan. 8. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Írtad, hogy nem szereted ezt a nyelvet. Nos, ez elég ok lehet rű, hogy nehezen megy. Talán segíthetne az, hogyha hallgatnál németül zenéket, néznél jó filmeket, amelyek megszerettetnék veled, mert mondjuk ez a film csakis eredeti nyelven jó, ez a zene más nyelven nem így hangzana...

Viszont szerintem az is közrejátszik, hogy megismerted az új nyelveket, és mivel azok jobbna "bejönnek", ezért nyilvánvaló volt, hogy egy olyan nyelv, ami eléggé elüt ezektől nehezedre fog válni - még ha előtte jól is ment -, mert mondhatni átalakult egy kicsit a gondolkodásod.

Szóvla valószínáleg anémet már nehezen fog menni, de nyilván fél-egy év múlva meglesz az eredménye, ha sokat gyakorolsz.

2014. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted a munkádat, akkor olvass minél több szakmai anyagot németül. Bár ennek az a veszélye, hogy a németed gyenge lesz az általános témákat illetően.
2014. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 / #6 koszonom nektek a tippeket, mar ket film jon is lefele :)


A munkam imadom. az autokozmetikarol nem igazan tudok nemet anyagot, bar anno kozepbe volt boven autokkal kapcsolatos tananyag nemetul, de mar alig emlekszem ra.


Azok a kacifantos es vegelathatalan hosszusagu nemet szavak. olykor egy lelegzetvetel kevesnek tunik hozza. :)

2014. jan. 8. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!