Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem/bepótolnom,...

Rastababy00 kérdése:

Mit kell tennem/bepótolnom, ha állatorvos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is gondoltam rá,hogy állatorvos legyek.Aztán letettem róla,ugyanis nem szerettem tanulni...pedig nem vagyok hülye,csak lusta :)

Így letettem az érettségit(mat:2,magyar:4 töri: 3 előreh.biosz:4 angol:3),de eszem ágában sem volt továbbtanulni.

Azóta 3év telt el és úgy érzem,sokkal érettebb lettem,sokkal hatékonyabban tundék tanulni.

A kérdés tehát,hogy mi a teendő,ha be szeretnék kerülni az egyetemre? Lehetőség szerint minél részletesebb válaszokat várok,ugyanis sajnos annak idején szinte egyáltalán nem tájékozódtam.



2014. jan. 21. 17:11
 1/3 anonim válasza:

Újra érettségizni. Emelt szinten legalább bioszból és még1 tárgyból. Ez egész biztos.

Plusz rá kellene állnod a nyelvtanulásra is. Mert a nyelvvizsga ezen a szinten már szerintem alap.

2014. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Emelt szintű kémia, illetve biológia érettségi kell a bejutáshoz, legalább 80-85%-ot teljesíteni mindkettőből, ugyanis mindenképp dupláznod kell, mert a tanulmányi pontjaid nagyon rosszak lettek. Kémiából szerintem jó, ha keresel egy magántanárt, mert nem egyszerűek a számolási feladatok. Mozaik 11-12-ből, az alapok megszerzéséhez a 9-10-ből is tanulj feltétlenül, illetve a számolási feladatokhoz szerezd be az Ötösöm lesz kémiából című könyvet! A biológiából azt ajánlom, hogy szintén a mozaikos könyvekből tanulj! 10-11-12 + érettségizőknek 1-2. Nyelvvizsga a felvételhez nem kell, az egyetemen viszont kötelező nyelvórákra kell bejárnod annak hiányában, illetve diplomát sem kapsz nélküle. Év közben pedig elég nehéz időt szakítani a nyelvtanulásra is.


Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan! Szívesen válaszolok!(persze csak, ha tudok) :D

2014. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen részletes és kielégítő volt. Gondoltam,hogy nem lesz könnyű dolgom,de elvileg sohasem késő :) 1-2 évet mindenképp várnom kell,mert a kisfiam most 8 hónapos. Úgy érzem,ha rászánom magam és tényleg csak erre összpontosítok,sikerülhet. Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 22. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!