Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítene valaki? Bekezdése...

Segítene valaki? Bekezdése célja, használata, logikája?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, szomorú dolog, hogy nem tudom.

Szóval,szeretnék írni egy történetet (hobbiból, magamnak :) le szeretném írni a gondolataim) de nem igazán értem a bekezdés LÉNYEGÉT. Mi alapján kezdjek új bekezdést?? Esetleg példával, hogy jobban megértsem.

Én így gondolom pl:

A nyuszika sok répát evett. A hasa nagyra nőtt, de nem vesztette el a füleit.

Az eltűnt róka, nem tért haza estig sem.



SZóval én eddig úgy fogtam, fel, hogy "új gondolat" esetén új bekezdés...

Valaki segítsen! *__*

Esetleg.....van-e olyan KÖNYV vagy online dokumentum, amiben le vannak írva az alapok, hogy azért ne legyen ANNYIRA nagyon amatőr... érted... :'( :)



2014. jan. 24. 21:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy nem vette a bekezdéseimet, és 1 sorba rakta...

Tehát:

(BEKEZDÉS)A nyuszika sok répát evett. A hasa nagyra nőtt, de nem vesztette el a füleit. bla bla bla bla bla.................

(BEKEZDÉS)Az eltűnt róka, nem tért haza estig sem.

2014. jan. 24. 21:23
 2/5 A kérdező kommentje:

A wikipédián egy mondatot találtam:

A szöveg egy gondolatcsoportjának a többitől való elkülönítésére szolgáló módszer.

De itt sem vagyok biztos benne, hogy azt jelenti-e, amit gondolok.

2014. jan. 24. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Abból sosincs gond ha egy új bekezdést kezdesz, ok nélkül. Nyilván egy mondatot azért ne szakíts meg :)


Sztem a bekezdések legnagyobb szerepe a könnyű olvashatóság. Tehát ha ilyen 4-5 soronként vannak az új bekezdések az a legoptimálisabb. Esetleg ez lehet 10-15 is, ritkán mégtöbb. Viszont a 2 soronként új bekezdés megint zavaró lehet, de néha elkerülhetetlen, pl párbeszédeknél.

2014. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól gondolod. A lényege valóban az "új gondolat", csak egy kicsit összetettebben. A te példádban: először arról írunk, hogy az állatok esznek. Esetleg többféle állat. Ez egy bekezdés, amíg az evésről és következményeiről írunk. De amikor áttérünk arra az "új gondolatra", hogy arról kezdünk beszélni, merre kóricálnak az állatok, és mi történik velünk, az új bekezdés.

Ennek a célja pedig az, hogy egy új gondolatnál szusszanjon egyet az olvasó, érzékelje, hogy egy másik dolog jön. Ha nagyon másik, új fejezet.

2014. jan. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! Sokat segítettetek.
2014. jan. 26. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!