Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Olyan problémám lenne, hogy a...

G.Krisztián7 kérdése:

Olyan problémám lenne, hogy a nyáron hallottam 1 mondást/idézetet, de nem tudtam megjegyezni teljesen, és hogy hogy hangzik pontosan?

Figyelt kérdés
Az eleje, ami majdnem 100%: "az erőszakot a legvégsőkig el kell kerülni" és úgy folytatódik, hogy: ha semmiképp sincs más lehetőség, akkor a lehető legnagyobb erővel lecsapni. Ezt elvileg egy amerikai tábornok/katonai vezető mondta.

2014. febr. 2. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A google nem találja, ergó vagy nem jól jegyezted meg, van nem híres mondás, csak valaki kitalálta. Ha híres tábornok mondta volna, akkor neten valahol fent lenne, egyébként meg nem hidaltam le a bölcsességétől, ilyet én is gyártok zsákszámra akármikor.
2014. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A majdnem 100%-tól távol esik, de talán Vegetius, római hadászati író: "Si vis pacem, para bellum." - "Ha békét akarsz, készülj a háborúra." Esetleg ennek valami elfajzott értelmezésével találkozhattál.
2014. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!