Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik valódi paradoxon?

Létezik valódi paradoxon?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam létezik-e valóban paradoxon. Mert amiket olvasgattam (igaz még nem olyan sokat) azok valamilyen matematikai vagy logikai hibát tartalmaztak, valamint a teljeség igénye nélküliek (lásd Schrödinger macskája)

Létezik olyan egyszerü példa melyben abszolut fellelhető a paradoxon állapota?


2014. febr. 13. 06:36
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Azért gondolok itt viszonylag egyszerüen prezentálható példákra mert sok paradoxonban a végtelen szerepel mint érték. De ezt nem tudom elfogadni valódi paradoxonként.
2014. febr. 13. 06:38
 2/60 Wadmalac ***** válasza:
87%

Isten és a fába vert szög esete.

Ha Isten mindenható, bele tud ütni a fába úgy egy szöget, hogy SENKI sem tudja többé kihúzni.

De ha senki akkor ő se.

Akkor meg nem mindenható.

Ateisták kedvenc vesszőparipája. Logikailag tökéletes paradoxon, HA a mindenhatóság axióma.

A logikai végkövetkeztetés persze az, hogy nincs paradoxon, mert az alap axióma hamis.

2014. febr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 Wadmalac ***** válasza:
80%

Magánvéleményem:

A fizika szerintem nem ismerhet végleges paradoxonokat, ahol ilyenek vannak, az mindig annak a jele, hogy valami tudásunk még hiányzik, ami a paradoxon feloldásához kell.

Paradoxon csak filozófiai szinten létezik.


Ál-paradoxon van dögivel.

Nincsenek többé kannibálok. Megettük az utolsót.

2014. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

Igen, tehát hamis, meg itt még rengeteg tényező lehetne ha jobban belegondolunk. Az a gond ezekkel, hogy az összes általam ismertben van hiba illetve nagyon szélső axiómák vannak (isten,végtelen,állítás*)

*(Gondolok itt az Arisztotelész metafizikai "Ha minden állitás igaz akkor az is amely feltételezi az én állitásom hamiságát tehát az én állitásom nem lehet igaz, ez is úgye müködik elvben. De csak állitás szinten ha mellé társitunk egy állitandót akkor már csak egyik félnek lehetne igaza)

Pedig az axiómán buknak el, mivel ha a 22-es csapdáját is megnézzük ott is könnyen megmagyarázható, hogy miképpen kerülhető ki a csapda és válik két szabályá amit a hadsereg szabott ki.

2014. febr. 13. 08:40
 5/60 A kérdező kommentje:
Attól tartok valóban csak filozofiai szinten létezik. De várok még válaszokat.
2014. febr. 13. 08:42
 6/60 anonim ***** válasza:
87%
"Most hazudok".
2014. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:

Pl, ez: http://www.youtube.com/watch?v=w-I6XTVZXww

Azt hogy hogy jön ki neki le tudja vezetni, de ami fontosabb, hogy ezt a számot használják a fizikában. És be is jön. Érdekes :)

2014. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmiféle paradoxon. Amiket annak gondolnak, az mind a természetről szól. Ott meg nincs ilyen. Olyan viszont van, hogy egy konkrét ember (vagy embercsoport) a meglévő ismeretszintjén még nem ismeri fel az ellentmondás okát. De előbb utóbb fel fogják ismerni. Ha nem így lenne, akkor az ismeretszerzésnek lenne határa (például ez), ami azt is jelenti, hogy csak véges mennyiségű ismeretet képes az emberiség megszerezni. Ez esetben viszont komoly problémák lennének a végtelen fogalmával, és a végeshez való viszonyával.
2014. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
Utóirat: és most azt kell megfejteni, mi az előző okfejtésben a paradoxon. Mert van benne, és nem valódi, hanem a hamis logikai következtetés következménye.
2014. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, elszállt az előző válaszom. Roppant kellemetlen!

Az az állítás, hogy amit itt elküldünk, az az oldalon megjelentik, miközben bizonyított esetekben nem történik meg, inkább rendszer hiba, mint paradox helyzet, de mindenesetre kísértetiesen témába vág.



Tehát akkor röviden még egyszer:


0) A kérdés önmagában is paradox. A logkiát nem lehet elvetni, ha paradox helyzetekről beszélek.


1) Főleg fiatalok körében létező paradoxon az a logikai bukfenc, hogy a csoportosan tiltakoznak a csoportosodás ellen.

"az underground a trendi", "én úgy lázadok, ahogy a társaim", "úgy teremtünk divatot, hogy nem követjük a divatot", "Mi mindannyian egyéniségek vagyunk" /Brian élete/

Persze ezek többnyire csak nézőpont kérdései: [link]


2) Eszmélyi logikai bukfencek akár más, világi eszmélyekben is felfedezhetőek.

"Megpróbáltunk összehozni egy anarchista csoportot, de senki nem volt hajlandó betartani a szabályokat."


3) Fermi Paradox helyzetek az ismeretlenségből fakadnak. Ezek vagy igazolják az állítások hamisságát, vagy egy bizonyos ponton valóban gondolatmeneti hibát vétenek.

2014. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!