Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mai magyarok mennyiben...

A mai magyarok mennyiben hasonlítanak a honfoglaló magyarokra?

Figyelt kérdés
genetikailag értem.

2014. febr. 14. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon hasonlítanak. Nagyon sokfelé keveredtünk.
2014. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
végül is ha megnézzük nálunk nem annyira rossza helyzet mint egy nyugati országban, mert mi főelg európai népekke keveredtünk, pl kelta, szláv,
2014. febr. 14. 21:42
 3/5 moonlightsentinel ***** válasza:
Meg török, cigány :D
2014. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nyilván mindig éltek népek a kárpát medencében, de nem egységesen, és nem egy országként. engem az érdekelne hogy a magyar mennyire magyar, milyen népekből áll, milyen népekkel keveredett, mennyire tekinthető ős-európainak.
2014. febr. 18. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezügyben nagy a bizonytalanság, alig tudunk valamit biztosan. Tegnap a tévében néztem egy régészt, aki azt mondta, ma már csaknem biztos, hogy a honfoglalók nem voltak több százezren. Az is gyanús, hogy nem is egyszerre jöttek, hanem inkább több hullámban, vagy méginkább "beszivárogtak". Ha feltételezzük, hogy a Kárpát medence nem volt üres, akkor lehet, hogy a már itt lakó népek jóval többen voltak, akiket nyilván nem irtottak ki a magyarok, ezért inkább az ő leszármazottaik vagyunk, tehát bennünk a "magyar" genetikai elem csak egyfajta "ízesítés" , nem pedig alapanyag. Én régóta úgy gondoltam, hogy a mai Magyarország területén szláv lakosság volt, és a magyarok ebbe olvadtak bele, de az említett régész szerint ennek csak az északi országrészben van a leletanyagban bizonyítéka. Az is vita tárgya, hogy az avarok megmaradtak vona itt a honfoglalásig, bár szerintem miért ne maradtak volna? Az eltelt ezer évben rengeteg betelepülés volt, a török hódoltság is megkavarta a genetikai állományt.

Szóval eredeti kérdésedre az a válasz, hogy a mai magyarok nem sokban hasonlítanak a honfoglalókra.

2014. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!