Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért jöttek rám ilyen gondola...

Miért jöttek rám ilyen gondolatok? Lehet kezdek kicsit meghülyülni?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan megfogalmazni a dolgokat, de pár napja nagyon furcsa dolgokon jár az eszem és lassan nem tudok belőle kimászni mert mindig van valami megfogalmazhatatlan ami benne tart...

Szóval, ilyen kérdések, hogy miért jó az, hogy ráülök a motoromra és megyek vele? Miért jó az hogy ráülök egy mindenféle anyagból összetett valamire és megyek vele? Csomó mindenből tevődik össze a motor része, minden féle anyagból. Ránéztem a ping-pong asztalra, és azon gondolkoztam hogy miért jó az, hogy különböző anyagokból, elektronokból meg protonokból összetevődő ütővel ütünk egy abdának nevezett valamit, ami különféle részecskékből tevődik össze? Eddig úgy tekintettem a motoromra mintha egy lennék vele, most meg kimentem és ahogy néztem, nem tudtam megmondani hogy miért jó....sok sok kis pici dolog alkot egy nagy valamit, de külön-külön ez nem lenne....áhh...nem tudom leírni se amit akarok igazán. Amikor beszélget az ember, akkor mindenféle különböző hangrezgések hatására változik valami bennünk. Valami ezzel az anyagi világgal kapcsolatban piszkálja az agyamat...nem tudom megmagyarázni. Például miért j, az hogy beülünk egy autónak elnevezett tárgyba, ami sok sok földből kibányászott anyagból áll össze, és ezt mutogatja pár ember, meg olyan nagy szám. Miért más egy egy 500FT-os egy 10.000-től? Azért mert más alakban van rá felvéve a tinta?....nem értem mi van velem....



2014. febr. 27. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha filozofálni akarnék, azt mondanám: a mennyiség minőségbe átcsapásának törvénye. Van valamennyi kütyüd. Aztán több. Rendszerezettebb. Egyszer csak összeáll egy motorrá. Más dolgokkal is így van ez. Ha megfelelő fajta földet veszel, és bütykölsz rajta, tégla lesz belőle. Jó sokból, alkalmas sorrendben meg ház. Ezekből jó sok alkalmasan rendezve, meg város. Sőt, te vagy te. Ha engem is számítasz, akkor mi. Ha még egy jó csomót innen a környékről, összeáll az ország. Ez már csak ilyen. Ha egy gondolatod van, az semmi. Ha több, kezd összeállni. Ha sok, akkor azt tudásnak is hívhatod.

Ha meg csupa rossz gondolatot válogatsz ki a többi közül, akár hülyülésnek is nevezheted. De nem kell így lennie, ez rajtad múlik.

Úgy tűnik, most jött el a filozofikus korszakod. Ezt is lehet okos dolgokra használni.

2014. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Óvodás korban van a gyerekeknek egy miért korszaka. Most te a miért jó korszakodat éled...
2014. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Assz'em ez neked való:

[link]

2014. febr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!