Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell racionálisan...

Hogyan kell racionálisan gondolkozni?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy az analitikus gondolkodás aprólékos vizsgálódó elemző gondolkodást jelent a racionális pedig célszerű gondolkodást. Viszont itt ki is fújt a tudományom. Mik a folyamat lépései? Milyen összetevőkből áll? milyen elveket kell szem előtt tartani? Milyen gondolkodási műveletekből áll?
2014. febr. 28. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ez az egész hülyeség. A felvilágosodás kitalált egy csomó életszerűtlen és embertelen ostobaságot, ami ma még annyban létezik, hogy a gimiben primitív marxista ósdi tanárok nyúzzák ezekkel a hülyeségekkel a diákokat, hogy kisebbségi érzésük legyen.

Az analitikus gondolkodás azt jelenti, hogy elemzel valamit. Ennek a minősége az elemzési képességeiden és az ismereteid, analógiáid számától függ, vagyis hogy mennyire differenciált tudásbázisból kiindulva tudsz valamit azonosítani valamiként. A racionális gondolkodás egy blöff. Ugyanis nem tudod megmondani, hogy mi a ráció. A rációt vélelmezni tudod, és akkor forgatókönyvekben tudsz gondolkozni.

2014. márc. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor hálát adok az Istennek, hogy filozófusok nem terveznek hidat meg repülőgépet, nem csinának vakbélműtétet, nem főznek bográcsgulyást.
2014. márc. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az a lényege, hogy objektíven, a megbízható és szilárd tényekből, tapasztalatokból kell következtetéseket levonni.
2014. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az analitikus, és racionális gondolkodás nem zárja ki egy mást.

#2, - zöld pacsi - bár nem vagyok biztos benne, de a filozófusok, saját fogyasztásra, lehet, hogy főznek bográcsgulyást. :)

2014. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
engem ez most tudományosan érdekelne. am a ráció mindig az aktulis célt jelenti eben a fogalom körben. Szóval a kérdés így is fel tehető: szakszerüen hogyan kell célirányosan gondolkozni?
2014. márc. 1. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Például a matek is a racionális gondolkodás egyik típusa. Például 2+2=4. Ha ezt végiggondoltad, máris úgy gondolkodtál. Vagy ha nem varázsolni akarsz élelmet hogy legyen otthon, hanem a józan logika szerint például veszel a boltban, az is racionális. Minden élőlény alaptermészete a racionális gondolkodás. Például az őz nem akar repülni, mert nincs szárnya. De egy megszelídített őz egy pilóta segítségével akár repülhet is. Ez is racionális lehetőség, hisz nem mond ellent a természet törvényeinek.
2014. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szakrszerűen célirányosan gondolkozni megint nem lehet, mert ugyanabba a hibába esel bele, mint a ráció fogalmánál. Nem létezik olyan egyszerű eset, amiben biztosan meg tudod mondani, hogy mi a célirányos, miután azz is csak a vizsgálatra szánt idő dönti el, hogy mit tekintesz célnak. (ezt úgy értem, hogy ha például valaki szüntelen önvizsgálatban van, akkor a végtelenségig tudja transzformálni a szükségleteit úgy, hogy gyakorlatilag akármilyen célban testet ölthetnek. A cél mindig egy világértelmezési kérdés. Ezeket a görcsöket el kell felejteni. Egyébként a sok primitív feltehetően mérnökhallgató válaszolóra azért ne hallgass, mert most is kiderült, hogy iszonyatosan buták. Például a példa, hogy 2+2=4 egyáltalán nem igaz, van olyan megközelítés, amiben 2+2=10 (a 3-as számrendszerben) A reálosoknak egyáltalán nem szabad semmit elhinni, mert annyira primitívek, hogy az alapvető értelmi képességeik sem működnek. Erre a legékesebb példa az önnön istenségükbe vetett töretlen hitük, amiben ők objektívek (ez a fogalom egy idea, ilyen a valóságban nincs, amit ők is tudhatnának, pl Heisenberg-féle határozatlansági elvből kiindulva), és nem tűnik fel nekik, hogy nevetséges kis 100 éves tudományaik elmúlt 100 évében folyamatosan totálisan mást mondtak, mint korábban, ennek ellenére töretlenül tolták minden időpillanatban azt, hogy ők milyen objektívek. Akkor is objektívek voltak, amikor a Föld korát 1 millió évre becsülték, meg most is tök objektívek a 4,6 milliárd évvel. A szánalmasságnak a legalsóbb szintje, hogy valaki 100 év alatt nem volt képes belátni, hogy nem objektív.

Visszatérve a kérdésedre én nem értem, hogy mit akarsz ezzel, de amit kérdezel, olyan nem létezik. Amikor valaki céltudatos, az pszichikai körülményeken dől el, és nem logikai alapon kreálja meg magának a viselkedésformát. (ezt egyébként nem is lehet) A kérdés mögött az sejlik fel nekem, hogy több motivációt akarsz keríteni magadnak. Erre az a válasz, hogy nem véletlen az, hogy ha nincs elég motivációd. Ilyenkor nem magadat kell marcangolni, hanem átállítani az élethelyzetedet olyanra, amit jobban kedvelnél.

2014. márc. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát muszáj röhögni, amikó ja zobjektivitás más kettes számrendszerbe mint a huszonkettesbe, egy időpont pontosítása meg az időpont létezését kizárja. :-D
2014. márc. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, csak te meg a fajtád soha nem azt állítjátok, hogy van valami ami objektív, de nem tudjuk, hogy mi az (ami egyébként egy filozófiailag létező álláspont lenne), hanem az aktuális kis tudományos véleményetekről állítjátok azt, hogy az objektív, ami nyilvánvalóan nem igaz. A számrendszerekről meg annyit, hogy a 10 lehet tíz, meg lehet egy-nulla, vagyis kapásból az a helyzet, hogy maga a jel, az egyes meg a nulla, máris nem is csak egyféle dolgot jelöl, hanem bizonyos szabályok szerint dől el a kontextusból, hogy hogy olvasod ki. Ebből rá kellene jönni, hogy a matematika egy nyelv, és innentől kezdve nem objektív, hanem önmagába zárt. Vagyis csak azt a dolgot tudod rajta elmondani, ami a nyelvi lehetőségei által megengedett, mint ahogy a 3-as számrendszerben sem tudod elmondani azt, hogy három (3), mert nem létezik benne ez a jel.
2014. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. szept. 25. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!