Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani egy 15 évad lánynak?

Figyelt kérdés

Társadalomkritikával ellátott,gondolkodtatóbb, könyvek érdekelnek,amiken sokat lehet agyalni. Érdekes pl amikor egy máshogy gondolkodó ember szemszögét mutatja be az író.írhattok klasszikusokat is,csak ne legyen végig nagyon szomorú,mert akkor én is bedepizek.


Légyszíves ne írják/írjátok a szjg-t,vörös pöttyös vámpíros könyveket,és a hozzájuk hasonlókat (ezeknek a könyvelnek is megvan a maga szépségük,de most kímélném magam az efféle művektőll)

Előre is hàlás óriás köszönöm jár az ötletekért!;)



2014. márc. 18. 22:06
 1/9 A kérdező kommentje:

Látom hogy van benne helyesírási hiba.gyorsan írtam,nem néztem át.

BOCsI :((

2014. márc. 18. 22:15
 2/9 anonim válasza:
Anne Frank naplója
2014. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudom direkt kérted, de tudok egy nagyon elgondolkodtató könyvsorozatot, csak sajna pont a vámpíros kategóriába esik.

Anne Rice Vámpírkrónikák sorozata.

Elmélkedés van bennük rengeteg a világ dolgairól, emberekről, vallásokról és úgy összességében mindenről, jó pár dolgot elemez az aktuális főszereplő szemszögéből, egyúttal elgondolkodtat rajta, akaratlanul is megfogalmazod a saját véleményed.

Tudok még más elgondolkodós könyveket is, csak szerintem azok megint csak nem nyernék el tetszésed a komorabb témáik miatt.

2014. márc. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha egy 15 éves lány gondolkodósabb, mint a kortársai, és valóban érettebb is, akkor olyan könyveket olvasson, amit a nem bölcsész egyetemisták szoktak. Pl. Boris Vian klasszikusát, a Tajtékos napok-at, a Zabhegyezőt, de ha tényleg elgondolkodtatóra vágyik, akkor olvassa el a Kazohiniát, meg a Faust-ot, vagy épp az Ember tragédiáját. Mert ezekben van tézis, antitézis, esetleg szintézis, amiken jól el lehet gondolkodni.

Hamvas Bélától viszont tartózkodjék!

2014. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Könnyebben tudnék ajánlani, ha ismerném hogy mi tetszett eddig neked.
2014. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Daniel Keyes: Virágot Algernonnak
2014. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tajtékos napokat nagyon szerettem,meg Orwell könyveit is(1984,állatfarm)marsbéli krónikák,fareinheit 451,utas és holdvilág,mester és Margarita,5.pecsét,üvöltő szelek nagyon nagyon tetszett(ezeket bármennyiszer eltudnám olvasni)

A Zabhegyező, Gépnarancs nem annyira jött be

2014. márc. 19. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy melléfogok, de mit szólnál Asimov könyveihez? A sci-fit ugyan nem igazán tekintik szépirodalomnak, de mivel említetted a társadalomelméleti témákat, és az általad felsoroltak közt is van pár utópia/scifi, amik nekem is bejöttek, gondoltam, megemlítem. Nem csak a robotos témájú könyveire és az Alapítvány-sorozatára gondolok, hanem annak a folytatására is, és van sok egyéb önálló regénye, amik amúgy beleillenek mindkét világba. Szóval szerintem amellett, hogy izgalmasak és kellemesek, elgondolkodtatók is.
2014. márc. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Látom, már beleolvastad magad az irodalmi "kánon" egy részébe, és ez nagyon jó. Amit én ajánlok, az kívül esik ezen, de aki társadalomfilozófiai érdeklődéssel bír, vagy még inkább egyfajta filozófiai antropológia érdekli, az olvassa el a korábban már említett Kazohinia c. utópia-komplexumot, hogy így mondjam, Szatmári Sándor fő művét! Fent van az interneten is.

2014. márc. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!