Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hamarosan itt az érettségi....

Hamarosan itt az érettségi. Akik már leérettségiztek vagy akik idén fognak, segítenének pár hasznos tanáccsal, tippel? ( bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint 1 hónap van még hátra az írásbeli érettségik megkezdéséig. Szeptember óta összegzem magamban eddigi tanulmányaimat, belefektetett munkámat, ennek eredményét, valamint latolgatom a lehetőségeimet.


Szakközépiskolás vagyok, ha összegeznem kellene az elmúlt 4 évemet, nagyon érdekes tendenciát lehetne felvázolni. Nagy lelkesedéssel elkezdtem tanulni 9. osztályban, mely lendület egészen 10. év végéig tartott. Utána megváltoztak a dolgok. 11. 12. osztályban egyszerűen megszűnt a motiváció. Ettől függetlenül tanultam, sokkal kevesebbet mint eddig, de nem voltam teljesen passzív. Most, hogy közeleg az idő, hogy számot adjak tudásomról egyre inkább félek.


Szeretnék (már érettségizettektől) illetve érettségi előtt álló "diáktársaimtól" néhány tippet, trükköt kérni, ti, hogyan készültök? Nyilván tanulással, de valamilyen trükk, hasznos ötlet, amivel sokkal gyorsabban, lényegre törően lehet készülni? Leginkább a matektól és a történelemtől félek.


Mennyire elég még ez a durván 1,5 hónap?


Köszönöm előre is válaszaitokat!



#tanulás #érettségi #félelem #felkészülés az érettségire
2014. márc. 23. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Én majd áprilistól kezdek el tanulni :D

Magyarból annyi lesz hogy : Átnézem az elemzés általános vázlatát, és megnézem a volt érettségik feladatának a címét. Meg 1-2 alap fogalmat.

Angolból... nem nagyon félek,szerintem max április vége felé nézem át a nyelvtan részt,meg a levél formákat.

Töri : Érettségi előtt este,elolvasom a "mindig ott van" esszé témákat

Matek : Áprilistól megoldok pár. volt érettségit. Csak erre fektetek időt.


Tanács : Ne parázz rá, ha csak most beleugrassz gőz erővel , már késő,csak kiégsz... és minden összezavarodik.

2014. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár én már elég rég érettségiztem, vagy 10 éve, de a töri tényleg a legnehezebb volt. Kb a tanulás 80%a arra ment el. (Úgy, hogy a választott tárgyam biosz volt, ami azért megint csak elég tanulós)
2014. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tapasztalataimat osztom meg veled:


- Magyar: Én úgy indultam neki, hogy érvelést és összehasonlító elemzést sem fogok írni. A műelemzésre hajtottam, mégpedig egészen biztos voltam benne (100%-ig), hogy novellaelemzés lesz. Én ezt ajánlom neked, ha tudsz szépen fogalmazni, át tudod fogalmazni irodalmi nyelven szóról-szóra a kapott művet. Én ezt tettem. Lényegében leírtam ugyanazt, ami a versben van csak szépirodalmi stílusban, illetve a költő gondolatait próbáltam kifejezni. Ebben jó voltam, tudtam beszélni a semmiről is. Viszont ha neked ilyen készséged nincs, tehát te szereted fitoktatni irodalmi háttértudásod, akkor az érvelést válaszd. Ez annak jó, aki átfogóan tudja az irodalomtörténetet kezdve akár az ókortól napjainkig. Lehet nagyon szép fogalmazásokat kihozni, 6-8-10 oldalakat akár. Az összehasonlítást senkinek se ajánlanám. Az a legrosszabb...


- történelem: Az esszékre ügyesen kell készülni. Meg lehet határozni mely az a pár téma, ami biztos, hogy benne lesz. Ezeket kidolgoztam és megtanultam. Nem is ért meglepetés. Felesleges megtanulni őskortól napjainkig az egész történelmet, ha kiragadsz belőle egy szakaszt, amiről biztosan tudod, hogy már két esszé ebből meg van.


- nyelv: Erre szerintem nem kell készülni. A legegyszerűbb.


- matematika: Előző érettségi feladatsorokat csináltam meg. Nekem ez 90% lett, ami nem rossz. Azt tanácsolom, hogy a kombinatorikába ásd bele magad. Én utáltam és hosszúfeladatokba mindig van egy sokpontos.


A 1,5 hónap bőven elég ha ezekből érettségizel. Ha van valami kémia, biológia, mint nekem volt, akkor én az utóbbiakra koncentrálnék, mivel az előző négy piskóta.

2014. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Matekot kezd el minél hamarabb, ha nem vagy jó belőle. A régebbi feladatsorokat nézegesd, az segít. Én elég béna matekos voltam, de végül 90%-osra érettségiztem, meg is szerettem a tárgyat az utolsó évben.

A töri nem volt nehéz, semmit sem készültem rá. A forrásokban nagyjából minden benne van. A szóbelim nem sikerült túl jól, így 77% lett az egész.

Magyar. Az sem para szerintem, csak nagyon a tanáron múlik, hogy értékeli az esszédet.

2014. márc. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kik23 válasza:
Szia! Én tavaly érettségiztem. Sok könnyebbséget jelentett, hogy meg volt az összes tétel. Én a tételeket miután nagyjából már tudtam elkezdtem rövidíteni. A végén már csak cím szavakat használtam és arról már eszembe jutott mi tartozik oda. Nagy felhajtás van az érettségi körül igaz, hogy sokat kell készülni de mikor ott vagy mindent a legjobb tudásod szerint fogsz csinálni és csak az fog érdekelni, hogy minél hamarabb túl legyél rajta. Az írásbeli még nem annyira vészes nekem a szóbelivel voltak gondjaim. Szóbelinél sokkal idegesebb az ember de ha csak a tanárra figyelsz és minél jobban próbálod elmondani a tételt semmi gond nem lesz. De időbe kezdj el készülni rá ne hagyd az utolsó pillanatra.
2014. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!

Nyilván az élet része, mindenki átéli azt a feszültséget, izgalmat ami ilyenkor a mindennapok mellé társul.

Nagyon jó volt olvasni a hasznos tippeket, történeketek, még egyszer köszönöm! :)


Egyébként tavaly már egyet megcsináltam, a választottat.

Így már csak a négy főtantárgy maradt.

2014. márc. 25. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Matekot érdemes minél hamarabb elkezdeni,és lehetőleg egy keveset minden nap foglalkozni vele

A matek olyan mint egy nyelv,ha nem gyakorlod folyamatoshan elfelejted amit tanultál,és ülepednie is kell neki

Bioszra december felé kezdtem el tanulni,egy könyvből készültem fel rá

Matekom 100% lett,biosz 92

Többire nem nagyon készültem,mivel a matekot és bioszt vittem tovább,így teljesen lényegtelen volt hogy sikerül a többi,nem számítottak bele a pontszámba

Magyarból ha nem tanulsz rá semmit minimum 40-50% akkor is meglesz

Töriből pedig van egy jelentős alaptudásom így az írásbeli jól sikerült,tétel húzásnál pedig hihetetlen mázlim volt mert a legjobb tételt húztam ki és max pontos lett:D

2014. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!