Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit csinál a villamosmérnök...

Mit csinál a villamosmérnök és informatikus?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás küszöbén állok és nem tudok dönteni ,hogy az Óbudai Egyetem villamosmérnöki vagy az informatikus karára jelentkezzek. Talán csak a 2 "szakma" fogalmát, lényegét nem látom át, tulajdonképpen mit is csinál mivel foglalkozik, valószínűleg ez a nagy gond. Jelenleg elektronika szakra járok, mellette informatikát is tanulok ami sokkal jobban is megy, az elektronikának is inkább a gyakorlati részét szeretem jobban, boldogulok vele jobban.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 20. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Sokkal jobban jársz ha info-t választod!

Ezen belül is a java programozást!

S, ha le teszel egy nyelvvizsgát mellé, akk nagyon sinen leszel!

Persze ez az én véleményem!

S, a szegedi egyetem nem, h Magyarországon elismert, hanem

világszerte!

2014. ápr. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elég széles területet fed le mindkettő és gyakran van átfedés a munkahelyek között. A villamosmérnök kb ilyenekkel foglalkozhat: digitális és/vagy analóg áramkör tervezés, hardverközeli programozás, mérések, irányítás technika, áramkörök gyártása, energetika, villamos gépek, távközlés.

Az infósok ritkábban foglalkoznak hardverrel, cserébe bonyolultabb szoftveres dolgok vannak. Ilyen dolgok lehetnek pluszban, hogy adatbázisok, MI, grafika, egyéb szoftveres finomságok. Itt is van sok távközlős szakirány.

Ezzel azért nem fedtem le a témát. Azt ajánlom még, hogy nézd meg a szakirányos infókat, hogy milyen tárgyak lesznek meg ilyesmi. Az alapján már talán jobban el lehet dönteni, hogy mi érdekel jobban.

2014. ápr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló teljesen igazad van.

Programozással nincs bajom jo dolog is, kár h nem arra a szakra mentem.

Nyelvvizsgám van viszont nem vagyok valami jó.

Pestmegyéből pedig nem tudok elmenni....

2014. ápr. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!