Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha be vagyok íratva egy...

Ha be vagyok íratva egy iskolába, de nem mentem már be egy hónapja, de szükségem lenne iskolalátogatási igazolásra, azt attól még adniuk kell, nem?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem világos, ezt hogy képzeled.
2014. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést miért nem az oktatás rovatba tetted?

Tudományos probléma? Hogyan szerezzek iskolalátogatási igazolást, ha nem járok iskolába?

2014. máj. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A ratio educationisban világosan kifejtik: " ...nulla visitatio ad scholam non potest post nubila Phoebus et linguatio anorum professorium"

Ami nagyon szabad fordításban azt jelenti, hogy aki nem jár iskolába, annak nyasgem, nem pedig iskolalátogatási igazolás.

2014. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben még fennáll a tanulói jogviszonyod az iskolával, akkor kaphatsz igazolást. Ha már valamilyen okból megszüntették, akkor nem. A megszüntetésről a vonatkozó jogszabályok rendelkeznek (mikor, milyen okból); az igazolatlan hiányzások száma elképzelhető, hogy indok.

Az biztos, hogy ha még tanköteles vagy, akkor az iskola már értesítette a szüleiden kívül a jegyzőt is, így nemsoká várhatók a gyermekvédelmisek...

2014. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!