Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit alkalmazzak borításnak...

Nlorant82 kérdése:

Mit alkalmazzak borításnak hogy ellenálljon az űrbéli körülményeknek? Milyen védelmet kapjon az elektronika hogy ne károsodjon a világűrben?

Figyelt kérdés
Szeretnék házilag építeni egy Műholdat ehhez szeretnék segítséget kérni. A Masat-1 -hez hasonlót szeretnék építeni de szeretném telekommunikációs célra felhasználni hogy ne csak az űrbe keringjen céltalanul mint a Masat-1 és házilag szeretném kivitelezni a földről az űrbe (orbitális pályára juttató rakétát is) Ezekhez szeretnék segítséget kapni illetve ahhoz hogy az elektronika és a műhold elviselje az űrbeli körülményeket!

2014. máj. 5. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a folpack tökéletes lesz, de még biztosabb, ha alufóliába is becsavarod.

A rakéta hajtóanyagául pedig gyufafejeket javaslok.

2014. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Az előzővel egyetértve, további javaslatom a tankönyv. Nemcsak a fizika!
2014. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
92%
Kozmikus sugárzással szemben meg nagyon jól szigetel a poliuretán. 20 cm vastag pur-hab bevonat tökéletesen megfelel és még súlya is alig van.
2014. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Egy kis disznózsír sem árthat, jó hőszigetelő.
2014. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ejnye, Lóránt...

a védelmet még csak meg lehet oldani valahogyan.

De hogy viszed fel a világűrbe? Gyalog?

2014. máj. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én komoly tudományos válaszokat szeretnék kapni a kérdéseimre! A feljuttatásra meg van ötletem pl:modell rakéta üzemanyag nagy menyiségben de valaki Magyarországról lőtt már ki rakétát az űrbe a NASA felfigyelt rá és a Magyar Rendőrség is kereste de nem jártak eredménnyel! Nógrád megyéből lőtték ki a rakétát és házilag eszkábálta egy modellező ennyit tudok róla ezt egy rendőr haverom mesélte! Azt nem tudom miért kereste az illetőt a rendőrség azért mert rakétát lőtt ki de én utána fogok nézni a jogszabályoknak és beszerzem a szükséges engedélyeket! Mert valami kell hozzá szerintem bár nem tudom honnan lehetne meg tudni milyen engedélyek kellenek hozzá! Amúgy Masat-1 hez hasonló műholdat lehet kittből építeni hogy megkönnyítésék Cubesat osztályú műholdak építését az egyetemeknek a NASA direkt árult ilyen kitteket ezt ma is meg lehet venni és lehet masat-1 ket építeni és feljuttatni az űrbe egy űrkutatási céggel de azért mert megépítek egy kitett még nem lesz egy műhold magyar műhold csak a sajtóban én viszont az alapoktól szeretnék építeni egyet és ki is juttatni az űrbe! Ennek nagy gazdasági előnye is lenne lehetne olyan eszközöket kivinni az űrbe amiről a NASA nem tud ennek Katonai előnye is lehetne Magyarország tekintetében lehetne a saját drónjainkat műholdon keresztül irányítani stb. Én a saját telekommunikációs cégem szeretném vele fejleszteni és a net sebességét eddig soha nem látott sávszélességre emelni. De ehhez nekem komoly válaszok kellenek a kérdéseimre!
2014. máj. 6. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát, bocs, de mink, akik eddig válaszolgattunk nem hiszünk neked.
2014. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ne hidd,használd a Google-t és láss! Cubesat Kit,stb
2014. máj. 7. 06:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Először állíts Föld körüli pályára egy dobókockát, és ha az sikerült, akkor kezdj csak bele a műholdba, mert addig nincs sok értelme.
2014. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kori80 ***** válasza:

Elárulom: műholdat nem állítasz pályára modellrakéta hajtóanyaggal, egy porszemet sem fogsz vele.

A legmodernebb anyagokból építve és folyékony hidrogén/folyékony oxigén meghajtással is minimum 1 tonnás lenne a rakétád, mellesleg iszonyat nagy tudás lenne hozzá szükséges. Egyedül még senki nem csinált űrrakétát, ketten sem, hárman sem, én megpróbáltam ugyan ilyen fejjel.

Egyszer a NASA-nak volt egy pályázata, amiben apró műholdakat kilövő rakétát kellett volna kilőni, de megszüntették, mert nem volt olyan ember aki képes lett volna (azt hiszem kikötés volt, hogy nem a bejáratott nagy cégek csinálják, max. szponzorálhatják).

Amúgy Magyarországon nem fogsz megfelelő anyagokat találni a rakétádhoz amúgy sem. Nem tudom mit lőttek ki itt Mo-n, de tuti valami szuborbitális, max 20km-re felrepülő kacat volt. Nem akarok itt senkit lenézni, de ez távol áll attól, hogy valamit 200km magasan felgyorsíts 28500km/h-ra.

A kérdésre válasz:

Szükség lesz egy többrétegű hőszigetelésre először is (angolul Multi Layer Insulation), amit elkészíthetsz alufóliából is (de nem ajánlom). Helyette vagy boPET fóliát használj, amiből az életmentő fóliák is állnak. Arany színű az egyik oldala, ezüstös a másik. Esetleg használhatsz Kapton műanyagot alumíniummal bevonva.

Ezekből az anyagokból összeraksz mondjuk 15 réteget és elválasztod őket valamivel (esetleg valamilyen könnyű selyemhálóval, de használhatsz keményebb támasztékokat is, jó segítség ha ekkor az Integrated Multi Layer Insulationra keresel neten). A lényeg, hogy ez az anyag irtó jól szigetel vákuumban. Fontos: ne csináld a szondát légmentesre, mert kilövéskor kipukkad (vagy elszakad valahol), de ez részletkérdés.

Emellett használj a külső réteghez mondjuk Teflon szalagot, ami meggátolja, hogy a felső légkörben jelenlévő elemi oxigén károsítsa a burkolatot, ezt kívül belül akár a fontosabb alkatrészekre, főleg az elektronikánál.

Továbbá szükséges valamiféle földelés amihez nem nagyon értek, de a lényeg, hogy az űrben a műhold rendkívül feltöltődhet sztatikusan. Fontos meggátolni, hogy hatalmas potenciálkülönbségek keletkezzenek, különben azok a fontos elektronikán keresztül fognak kisülni.

Remélem segítettem!

2014. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!