Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mély álmodás valósághű élmény?

AkitLáttálÁlmodban kérdése:

A mély álmodás valósághű élmény?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy amikor álmodik az ember akkor az álom valósághű annak ellenére, hogy mély álom? Szóval, hogy alszik valaki, de nem emlékszik az álmára az éjszakából, de ennek ellenére még a mély álomban is úgy érzékeli az ember mintha valóság lenne? Bocs, de csak így tudtam kifejteni a dolgot.
2014. máj. 9. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a valóságos ha az álmomban elalszok, minden elsötétű, és utána ébredek fel.
2014. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy lehetne már"valósághű élmény".Az agyad dolgozik csak.Mi gyerekként ilyennel szórakoztunk,hogy 1 perc alatt olyan mély álomba tettük egymást,hogy az tényleg olyan valósághű volt,hogy most melyik az igazi,az hogy az iskola óraközi szünetben vagyok,vagy tényleg máshol!Ez kb 10-15 másodpercig tart,de az álom olyan mintha hetekig benne lennél és nem felejted el!Még most is emlékszem rá,hogy egy csatahajón voltam katona:),de ott minden megtörtént,pedig csak 10-15 másodperc volt az egész!Tudja-e valaki itt,hogy hívják ezt?
2014. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos létezik alvás fóbia - meg lehet élni annyira valósághűnek, rémisztőnek az álmokat, hogy az ebben a fóbiában szenvedők félnek elaludni.


Alvásparalízisre, bénulásra pedig azért van szükség, hogy álmunkban ne mozogjanak hevesen az izmaink. Aki pont ebben az alvásparalízis fázisban ébred föl bénának érzi magát... - Szóval a természet is úgy szabályozza az alvást, hogy felkészül a valósághűséggel járó riadalomra, nem enged minket a testünkkel túlzottan reagálni.

2014. máj. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akármilyen tevékenységet ha elképzel az ember, vagy álmodja azt, akkor az agy ugyanazon területei aktiválódnak, mint ha valóban megtörténne, így tökéletesen valósághű lehet..főleg mély alvás fázisban amikor az érzékszervek külső ingerei nem zavarnak be. Több kísérlet is kimutatta, hogy emberek egy csoportjának sokkal jobban ment egy bizonyos sporttevékenység akik fejben "gyakoroltak" rá, mint egy másik csoportnak akik nem.
2014. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. máj. 11. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!