Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ellentmond az ember az alapvet...

Ellentmond az ember az alapvető kölcsönhatásoknak?

Figyelt kérdés

Az alapvető kölcsönhatások alapján elég jól meg lehet mondani, hol lesz a Mars 10 év múlva, mert az alapvető kölcsönhatások alapján ezt ki lehet számolni.

Ki lehet számolni azt is ugyanígy, hogy hol lesz egy adott ember 10 év múlva? Nehéz kiszámolni, vagy lehetetlen? (A nehéz alá értem azt is, amikor ki lehetne, csak nincs elég számolókapacitásunk)



2014. máj. 19. 18:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amikor magas ugrik valaki, akkor először elemelkedik a Földtől, aztán lehúzza a gravitáció. Amikor lefele száll, akkor a gravitáció húzza, de amikor felfele száll, akkor is van egy ilyen erő, esetleg a gravitáció, ami húzza?
2014. máj. 19. 18:51
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván fölfelé szállva is húzza a gravitáció, hiszen gyorsul a föld felé. (Másként mondva lassul a felfele szállása.) Ha nem lenne lefele ható erő, akkor nem lassulna le az ugrás után és kirepülne az űrbe.


A másik kérdés inkább a vallás és filozófia körébe tartozik. Van aki ebben hisz, van aki abban.

2014. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De úgy értem, hogy milyen erő indítja el az ugrást? Leírható az alapvető kölcsönhatásokkal?


Valóban felfogható vallási vagy filozófiai kérdésnek, de most engem a tudomány szempontjából érdekelne a válasz.

2014. máj. 19. 19:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak sima röppályát kell számítani, akkor bármilyen tömeggel rendelkező test pályája kiszámítható, legyen az a Mars, vagy egy ember.


Ha arra gondolsz, hogy ugye lemehetek a bolba kenyérért, vagy átmehetek a Marcsihoz, vagy ülhetek egész nap a kanapén, akkor az ember mozgását ki lehet számolni HA elég sok embered van, akiknek az átlagos útvonalát számolod ki (l. fraktálok).


Az viszont nem tudható hogy ha egyetlen embered van, kiszámolható-e a teljes életútja, még elméletileg sem, mert ehhez nem tudunk eleget a világegyetem működéséről.

2014. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"De úgy értem, hogy milyen erő indítja el az ugrást? Leírható az alapvető kölcsönhatásokkal? "


Leírható. Itt az izmok megfeszülése, a felszínnel való kapcsolat (a felszín rugalmassága stb.), a közegellenállás, és a gravtiáció határozza meg alapvetően hogy milyen magasra foigsz ugrani. kiegészítva olyen apróágokkal mint az emelkedés iránya és hasonlók.

2014. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5


Milyen erő feszíti meg az izmot?

2014. máj. 19. 19:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az izmok rugalmas molekulaszálak, amik fésű módjára illeszkednek egymásba. Az ezek közti távolság csökkenthető (= izom megfeszül) energiabefektetéssel (ATP, ugye), majd kiengedhető (= izom megnyúlik/elernyed).


Eközben ugye a talpad alatt lévő felszínen feszültség keletkezik, ami az izmok elernyedésekor mivel a felszín a helyén marad (mert sokkal nagyobb a tömege többek között), rád kifejtődik Newton 2. törvénye (az a hatás-ellenhatás törvénye, ugye?), és emiatt mozdulsz el fölfelé.

Biliárdgolyók, ugrálóasztal...

2014. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

De az izom megfeszülését az alapvető kölcsönhatások okozzák vagy nem?

2014. máj. 19. 21:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Természetesen az izmok a természeti törvényeknek engedelmeskednek.

Javaslom felütni egy középiskolás biológia-tankönyvet, vagy komolyabbat.

2014. máj. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9


Tehát nem mond ellent az izom az alapvető kölcsönhatásoknak, amikor elemelkedik a Földtől ugrás közben? Csak azért kérdezem ennyiféleképpen, mert úgy tűnik, mintha úgy tekintenél az izomzatra, mintha arra hatnának az alapvető kölcsönhatások, én meg olyasmire kérdezek rá, hogy az izomzat is része a világnak, és a világban vannak ezek az alapvető kölcsönhatások és vajon a izom különbözik-e a Marstól vagy pedig ugyanaz irányítja mind a kettőt, vagyis az alapvető kölcsönhatások?

2014. máj. 19. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!