Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érdemes a versírással komolyab...

Érdemes a versírással komolyabban foglalkoznom, vagy inkább hobbi szinten írjak?

Figyelt kérdés

Megválaszolatlan kérdések fogalmazódtak meg bennem,

Azért,hogy szeressenek,mond mit kéne még tennem?

Az érzéseimet leírtam egy lapra,majd összetéptem,

Mit csináljak hogy a szívem az eszemmel végre összeférjen?

Nem tudom,melyik a helyes út,én csak az egyiket követem,

Hogy a céljaimat elérjem át kell vágnom az előttem álló tömegen,

Mindig csak álmodni mertem,valóra váltani sosem tudtam,

Nyertem már versenyt a sorssal,de a felét már el is buktam.

Hogy milyen lenne melletted,talán sosem fogom megtudni,

Pedig érted képes lettem volna minden szabályt felrúgni,

Nem bízom már senkiben,mára már eltűnt minden bizalmam,

Mámoros hangulatban a hazugságokkal a lelkemet csak hízlaltam,

Talán most ki kell mondanom,hogy ég veled,

Pedig azt hittem,hogy veled végre minden szép lehet.

Királyként távozz,kérlek ne nézz többé vissza,

Majd gondolj a lányra,ki minden szavad itta...

Minden emlék napról napra fog lassan eltűnni,

Vele együtt az érzések is elkezdenek majd megszűnni.

Én nem ezt akartam,csak szeretetet vártam volna cserébe,

Milliószor megbántam már,hogy a szívem adtam egy férfi kezébe.

Miért várom a csodát,ha tudom,hogy nem kopogtat,

A gyomromban a pillangó egyre erősebben szorongat.

Halk dallam cseng a fülemben,de ez nem a szerelem dallama,

Ordítanám,hogy hiányzol,de talán senki sem hallana...

Te csak távolodsz,én pedig rohanok utánad,de már fáradok,

Megjártam már a hozzád vezető összes járatot.

Holnaptól egy idegen leszel számomra,elfelejtek mindent,

Felkelek reggel és elásom nagyon mélyre ezt a kincset...


Most így hirtelen ezt találtam, a negatív értékelést is várom. :)


2014. máj. 25. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
13/L?
2014. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maradj az amatőrnél.
2014. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

Nem szándékom téged bántani, de attól, hogy leírsz sorokat, amelyeknek a sorvége összecseng, rímel, attól az még nem lesz vers. Ez sem az ütemhangsúlyos, sem az időmértékes verselés szabályainak nem felel meg, de még csak nem is közelít egyikhez sem. Létezik ugyan szabad vers, de szerény véleményem szerint ez nem felel meg az azzal szemben támasztott elvárásoknak sem. A vers lényege a ritmus, a lüktetés, a rím erre rá tud segíteni, de önmagában a rím nem ad ritmust egy szövegnek. Ritmus nélkül meg nincs vers.


A vers szövege erősen klisészerű, mintha néhány verssor egy-egy populáris dalszövegből lenne kiollózva. (Tudom, hogy ez nincs így, de érzetre mégis ezt adja.) A vers üzenete, mondanivalója sem túl nemes, és bár egy tizenévestől érthetőek ezek a gondolatok, mégis egyfajta érzelmi „vergődésnek” tűnik az egész, belső logikai ellentmondásokkal, amelyek nincsenek igazán megnyugtatóan feloldva sem megfelelően drámai módon kontrasztosítva. Ehhez képest meg erősen szokványos gondolatok is. (Félre ne érts, nem az érzelmi állapotodat, a helyzetedet akarom ezzel boncolgatni, hanem azt, hogy ezt versben hogy fogalmazod meg, hogy ez, ebben a formában illik-e egy jó vershez, vagy sem.)


A te versed kicsit olyan, mint a Tesco gazdaságos ízű üdítőital, mesterséges édesítőszerrel és mesterséges ízaromával. A szennyvízhez képest természetesen ihatóbb, de azért mégis nagyon messze van egy friss narancsból frissen facsart narancslétől… Persze rajtad áll, hogy fejlődsz-e, hogy mondjuk 5 év alatt megtanulsz nagyon szép, és briliáns verseket írni, vagy valami egészen más területen, egészen más képességeidet bontakoztatod-e ki.

2014. máj. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előttem szóló: Nagyon tetszett az írásod, élvezet volt olvasni. Csak nem irodalom tanár vagy, vagy írással foglalkozol? Igazán érdekes volt.

Kérdező: Ha komolyabban akarsz ezzel foglalkozni, akkor nem elég rímes végű szavakat odapakolgatni a mondatok végére. Kezdetnek persze elmegy, mint egy kis gyakorlás, de igazából ezt nagyon üresnek érzem és teli hibával. Olvass bele pár verseskötetbe, meríts belőlük ihletet, nézz utána, hogyan kell felépíteni egy verset, mikre kell odafigyelned. Ez nyilván kemény dolog, mert rá kell feküdni a tanulásra, és gyakorlásra, de ha kitartó vagy, akkor élvezetes verseket írhatsz.

2014. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Írj egy refrént és még lgb. 1 hasonló részt, csinálj hozzá egy Alapot és kész a rapszám. :)
2014. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!