Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha kiugranánk a repülőből...

Ha kiugranánk a repülőből ejtőernyő nélkül, és nyújtott lábbal, kezünket a test mellé szorítva csapódnánk a vízbe, túlélhetnénk?

Figyelt kérdés
Végül is a nagy sebesség miatt szelhetnénk a vizet, nem? Mint a lövedékek, aztán lelassulnánk egy idő után.

2014. jún. 5. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentol fugg. Milyen magasrol, mekkora sullyal ugranal. A magassag es testsuly novekedesevel csokken a tuleles eselye.
2014. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után le fogsz lassulni, de addigra már alaktalan, összetört paca lesz belőled. Itt is áll a hasonlat: ugyanúgy számolhatod, mintha betonba csapódnál. Tehát a kérdést írd át, hogy "Ha kiugranánk a repülőből ejtőernyő nélkül, és nyújtott lábbal, kezünket a test mellé szorítva csapódnánk a BETONBA, túlélhetnénk?"


Innen már tudod is a választ :)


A lövedék is torzul a vízbe csapódáskor, pedig némileg keményebb anyagból van, mint te :)

2014. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ha egy utasszallito gep repulesi magassagarol van szo akkor eselytelen.
2014. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A sziklaugrók max olyan 40 méterről ugranak a vízbe.

Ekkor olyan 30m/sec a végsebességük.

A szabadesésnek olyan 300km/h (83m/s) a vége tehát durván háromszor annyi a sebességed vízbe csapódáskor.

1000 emberből egy túlélheti talán..

2014. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Mint a lövedékek, aztán lelassulnánk egy idő után."

Ez pontosan így lesz.

Csak a víz tehetetlensége és összenyomhatatlansága olyan ütést fog adni a saccperkb 200-250 km/h-s becsapódásodnál, hogy egy élére rakott kistéglás közfal átütése kevesebbet árt.

Egyszer egy stewardress a hetvenes években lejött ernyő nélkül kb. 3000 m-ről. Mázlijára telibe vett egy sokemeletes átriumos bevásárló központot és több egymás alatti üvegtetőn átlőve egy bútorbolt egyik kanapéján landolt, persze azt is ripityára törve.

Pár csönttöréssel és rengeteg vágott sebbel túlélte.

De ő száz méteren át lassult, nem öt.

2014. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy itt is az lenne, mint amivel kísérleteznek a tengeralattjárókon, hogy a hegyes lövedékeket nagy sebességgel lövik ki, így légbuborék keletkezik körülöttük és ezért nem deformálódnak. Arra gondoltam, ha nyújtott lábfejjel eljátsszuk ugyanezt, akkor történhet-e hasonló dolog, hogy túléljük a dolgot végül.
2014. jún. 5. 15:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha autózol mondjuk 100 km/h-val, és kiteszed a kezed az ablakon, áramvonalasan, kézfej, ujjak előre, érzed a gyors levegő erejét.

Most képzeld el ugyanezt 300-nál...

Most képzeld el, hogy a víz 800* sűrűbb, mint a levegő... :D

2014. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Én azt hittem, hogy itt is az lenne, mint amivel kísérleteznek a tengeralattjárókon, hogy a hegyes lövedékeket nagy sebességgel lövik ki, így légbuborék keletkezik körülöttük és ezért nem deformálódnak. Arra gondoltam, ha nyújtott lábfejjel eljátsszuk ugyanezt, akkor történhet-e hasonló dolog, hogy túléljük a dolgot végül."


Igen, nagyjából ugyanez lenne a helyzet, ha levágnád a lábfejed boka felett, és a csonkból kiálló sípcsontodat szépen kihegyeznéd olyan alakúra mint a lövedék. Nem túl kellemes, és 3000 m magasságból zuhanva lenne rá kábé egy perced - igaz, ez idő alatt mindkét lábadon el kéne végezned a műveletet. Ha mégis erre vetemednél, azért ne nagyon csodálkozz, ha a sípcsontodról kb térdig-combközépig lefejtené a víz a becsapódás során az izmokat :D

2014. jún. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

5-ös:


"A szabadesésnek olyan 300km/h (83m/s) a vége..."


Hallottál már Felix Baumgartnerről vagy Joseph Kittingerről?

2014. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!