Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak-e űrlények?

Vannak-e űrlények?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van-e máshol ÉLET, nem pedig intelligens élet. Sztem kicsi az esélye annak, hogy ennyi bolygó közül egyiken se legyen élet.

2014. júl. 1. 21:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Természetesen vannak. Csak az állíthatja hitelesen az ellenkezőjét, aki már járt a végtelen világegyetem végtelen sok szegletében
2014. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 cli_hlt ***** válasza:
91%

Természetesen nem lehet tudni.


Aki azt állítja, hogy "vannak", annak mutatnia kell egyet, vagy valami hasonlóan komoly bizonyítékot.


Aki azt állítja, hogy nincsenek, annak picit nehezebb dolga van, ha megnézne minden bolygót (vagy még mit?), akkor lehetne csak biztosra mondani, hogy nincs odakinn semmi.


Személyes véleményem szierint nagyon-nagyon sok helyen van valamilyen élet. Csak körül kell nézni a földön. A halálosan ritka levegőjű hegycsúcsoktól a mélytengeri hőforrások mérgező forróvizeiben is van valamilyen élet.


Az élet kemény egy dolog. :)

2014. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%
71% logika fail...
2014. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 t_GaRami_a ***** válasza:
37%
Nagyképűség azt állítani, hogy ebben az hatalmas univerzumban (ami egyébként folyamatosan tágul) az ember az egyetlen értelmes életforma.
2014. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen nincsenek. Csak az állíthatja hitelesen az ellenkezőjét, aki már járt a végtelen világegyetem végtelen sok szegletében
2014. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
16%
65%, a te logikád is fail :P elég, ha lát egy űrlényt, és bebizonyította, hogy vannak. Ha viszont nem léteznek földönkívüliek, akkor még akkor sem állíthat ilyet, ha már mindenhol volt, hiszen a legutolsó "sarokban" sem talált fölönkívülit
2014. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
41%
Frank Drake, a kérdéssel foglalkozó asztrofizikus 2008-ban 10000-re becsülte a galaxisunkban élő fejlett civilizációk számát. Tegyük fel, hogy akkorát tévedett, hogy nem hogy fejlett, de még fejletlenből is épphogy csak 1 van galaxisonként - ez is több mint 100milliárd (<100000000000) idegen létforma a világegyetemben.. Mekkora lehet a valószínűsége annak, hogy ez a szám 0? Elhanyagolhatóan csekély.
2014. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

..na, a százmilliárdot lebutította a GYIK.. próbálom újra: 1000 000 000 00

(#7es voltam)

2014. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
A mai világban ez a felvetés mindkét oldalról keményen támadható. Van aki úgy gondolja, hogy kell hogy legyen, van aki az ellenkezőjéről van meggyőződve. Én mindenesetre nem zárnám ki a lehetőségét, hogy nem vagyunk egyedül, hisz ahogy előttem is írták... "g*ci nagy a világegyetem". :D
2014. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Az ellenkezőjét feltehetőleg soha sem tudjuk bizonyítani.


Amíg Enrico Fermi híres kérdésére nem tudunk érdemben válaszolni, addig viszont az igenlő választ sem vehetjük biztosra.

2014. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!