Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak-e űrlények?

Vannak-e űrlények?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van-e máshol ÉLET, nem pedig intelligens élet. Sztem kicsi az esélye annak, hogy ennyi bolygó közül egyiken se legyen élet.

2014. júl. 1. 21:46
1 2 3
 11/26 cli_hlt ***** válasza:
A Fermi paradoxon értelmes életre vonatkozik. A mohák nem üzennek rádión :)
2014. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Az "értelmetlen" éllényekről tudunk bármit is mondani amíg nem tudjuk belőni hol vannak?

Mivel az intelligens civilizációval szemben nem hagynak nyomot, őket csak akkor találhatjuk meg ha házhoz megyünk.


Nem mellesleg ha primitív életformákat nem találunk sehol a Naprendszerben sanszosabb hogy olyan létformának a jelenlétét fogjuk előbb észlelni, akihez nem kell személyes vizitre menni, hogy kiszúrjuk őket.

2014. júl. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 cli_hlt ***** válasza:

Ez nem biztos.


Auguste Comte úgy vélte, hogy a csillagok anyagát sem tudjuk majd soha meghatározni, aztán tessék.

2014. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

"Ez nem biztos."


Bizonyos távolságból (ami nyilván az idők során nőni fog), azt fogjuk legfeljebb kisakkozni hogy alkalmas e a placc az életre, hogy ott éppen van e élet azt már nem, amíg oda nem küldünk valamit.


Tovább bonyolítva a dolgot, intelligens élet ott is élhet akár megfelelő adottságokkal felvértezve, ahol az élet kialakulásának feltételei nem biztos hogy adottak.

2014. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam egy hírt: A Star Dust szonda által gyűjtött üstökösporban idegen DNS-t találtak.

Nem tudom igaz-e, vagy csak nyári kacsa.

2014. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 cli_hlt ***** válasza:

14: Comte is pont így érvelt. :)


A második felében meg tök igazad van. Ha így haladunk, talán pont a Föld lesz az első ilyen hely, amit megfigyelhetünk :(

2014. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A sok félrebeszélés helyett lássuk az igazat:

Aki azt mondja, hogy vannak vagy hogy nincsenek idegenek az téved.

Amég nem találunk egy földöbkívúli életformát / valami bizonyítékot a létezésére, vagy nem látjuk az egész világegyetemet addig egyiket sem jelethetjük ki. Csak találgathatunk. Vannak akik megtették és levezették, hogy mekkora az esély. Tekintve, hogy egy galaxysban több milliárd csillag van és a világegyetem látható részében (lehet, hogy végtelen) több milliárd a galaxysok száma, elég jó esély van rá, hogy nem vagyunk egyedül. Egyre több bolygót fedeznek fel, ami alkalmas lehet a földi élet számára. Ha engem kérdeztek, nem csak ez számít. Elég ha megnézzük, hogy a Földön a legkeményebb körülmények közt is találni életet, mért ne alakulhatna ki akkor az itteniektől jelentősen eltérő helyeken is? Azt, hogy mekkora az intelligens élet kialakulásának, nem tudjuk. De az embereket elnézve rövid távon előnyös, akkor (szerintem) az evolúció előbb-utóbb létrehozza. Talán valahol nálunk értelmesebb lények is kialakultak és terjeszednek a csillagok közt...

2014. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Biztos hogy léteznek, mivel nem lehet hogy csak ezen az 1 bolygón legyen élet! mivel több milliárd galaxis találhatü szerte az univerzumban így alakulhatott ki máshol is élet nem csak a földön! és aki azt mondja hogy nincsenek az mutasson fel valami bizonyítékot ne csak a levegőbe beszéljen! iylenkor van az hogy visszamondják rám hogy én is muatassak valamit fel ahogy azállításom helyes! nos az én bizonytékom arra hogy léteznek az az hogy rengeteg a göld szerű bolygó olyanok amiket még nem fedeztek fel távoli naprendszerekben és ott kialakulhatott az élet bizonyos formái, fajai,ez a bizonyítékom ami helytálló !
2014. okt. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Stewe007 válasza:

Wait Until Dark!

Go out under the open sky of God!

You will see a few dozen, maybe a few hundred light points around the Milky Way's 2-400000000000 (two to four hundred billion) stars.

Imagine that, the known universe, based on reliable estimates, approxi 100000000000 (hundred billion) of similar magnitude nebula contains ...


Now we imagine that this 2-40000000000000000 (two to four thousand trillion) a review of our own stuff!

Every Earthling gets more than six hundred thousand stars, we are very rich!

2014. okt. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az utolsó válaszoló miért angolul írt? Csak mert ha érti a magyar nyelvet, akkor valszeg magyarul is tudott volna írni. (Nem mint ha nem értettem volna, tudok angolul.)

2014. okt. 18. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!