Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha nagyon humán "beállítottság...

Ha nagyon humán "beállítottságú vagyok, mennyire lehet nehéz az orvosi?

Figyelt kérdés
Tudnivalók: matek és fizika nehezen megy. A kémia a kedvenc tantárgyaim közé tartozik, viszont a számolások ott sem nagyon mennek. Ezen kívül érdekel nagyon a történelem és az irodalom tantárgy is, de legjobban az orvosi vonzz. SEGÍTSETEK KÉRLEK!

2014. júl. 15. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy orvos ismerősünk, akinek két testvére van (vegyész és nyelvtanár). azt mondta, hogy szerinte az orvosit a legkönnyebb elvégezni, mert ahhoz nem kell ész, csak segg.
2014. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Biologia es (fizika vagy kemia) emelt szintu erettsegi szukseges hozza (mindkettonek emelt szintunek kell lenni!). Ha a kemia sem megy, fel sem fognak venni. Esetleg ragyurhatnal elokeszitovel, magantanarral, ilyesmivel.



A tortenelem-irodalom szeretete szep dolog, de az orvosihoz semmi koze nincs.

2014. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam a történelmet és az irodalmat, hogy ezekkel a tárgyakkal tudtok valamit ajánlani? Kémiából legfőképpen a tömegszemítás, oldat sűrűseg stb. megy nehezen, a többit kirázom a kisujjamból. A fizika tanárom azt mondta, felfogom és megértem a dolgokat, megtanulni mindent megtudok, de a számolásokkal és a nehezebb képletekkel van gond. Köszönöm az eddigi válaszokat.:)
2014. júl. 15. 20:59
 4/12 anonim válasza:
Ugye nem anyuék ragaszkodnak az orvosihoz? Mert ha igen, akkor állj a sarkadra, és azt tanuld, ami neked tetszik. Ha viszont tényleg minden így van, akkor nem vagy nagyon humán beállítottságú, mennének neked a reáltárgyak is. Ha jól megy a kémia, az már valami, azért a biosszal sem árt barátkozni, arról nem írtál. Persze kémia-fizika kombóval is be lehet kerülni, az alapszintű matektudás bőven elég, a kémiai számolásokra azért gyúrj. Az orvosihoz szerintem is inkább segg kell, jó memória, meg kötélidegek, mert egyszer úgyis bele kell majd vágni egy betegbe, vagy a gennyedző szerveit vizsgálni. Töris, irodalmas végzettséggel a tanári, vagy a gyorséttermi kiszolgálói pályát tudom ajánlani. Szomorú, de ez van. Sok sikert a tanulmányaidhoz!
2014. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Neeem teljesen önszántamból szeretnék orvosira menni, ez a nagy álmom. A biológiával nincs semmi gond, az szuperül megy, a fizikával vannak kisebb gondok, de az se nagyon reménytelen,4-es lettem év végen. Most már egyre nagyobb az önbizalmam, köszönöm.:)
2014. júl. 15. 21:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Meglepően sokan mennek orvosira humán tagozatokról. Az meg nettó hülyeség hogy az orvosi könnyű, máskülönben nem 6 év tömény szívás lenne.
2014. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van ez a vicc:


Several scientists were all posed the following question: "What is 2 * 2 ?"

The engineer whips out his slide rule (so it's old) and shuffles it back and forth, and finally announces "3.99".

The physicist consults his technical references, sets up the problem on his computer, and announces "it lies between 3.98 and 4.02".

The mathematician cogitates for a while, then announces: "I don't know what the answer is, but I can tell you, an answer exists!".

Philosopher smiles: "But what do you mean by 2 * 2 ?"

Logician replies: "Please define 2 * 2 more precisely."

The sociologist: "I don't know, but is was nice talking about it".

Behavioral Ecologist: "A polygamous mating system".

Medical Student : "4" All others looking astonished : "How did you know ??" Medical Student : :I memorized it."


Az általad leírt dolgok alapján nekem úgy tűnik, hogy pont az orvosihoz megfelelő a hozzáállásod.

2014. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell másokra hallgatni, és főképp nem kell magad beskatulyázni. Orvosin a matek nem hangsúlyos. Kémián vannak számolások, de azok nem nehezebbek a gimisnél, később meg kb. el is felejtheted.

Ha orvos akarsz lenni, akkor szedd össze magad és legyél orvos!

2014. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És a fizika mennyira nehéz az orvosin? Ilyesnire gondolok hogy elektromosságtan vagy valami más és az milyen szintű?
2014. júl. 16. 21:24
 10/12 anonim válasza:

Biofizika tárgy van, szerintem nem nehéz. Az is igaz, hogy egyetemenként változó, én pécsi vagyok, és azt hallottam, a SOTE-sok vért izzadnak vele.

Klasszikus középiskolai fizikát már nem tanultunk, az elméleti előadásokban első félévben olyanok voltak, mint pl. a fehérjetekeredés, az izmok, a szem és a fül működése, vérkeingés, ezeknek a fizikai alapja, sugárzások, 2. félévben meg diagnosztikai eszközökről tanultunk, pl. a CT-ről, ilyenekről. Ezekhez kellenek ismereteket az atom felépítéséről, úgyhogy azt is vettük. Most mindezt a teljesség igénye nélkül soroltam.

Itt nézelődhetsz: [link] De lehetnek különbségek az egyetemek közt.

2014. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!