Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Alumínium érmét hogy tisztítsak?

Alumínium érmét hogy tisztítsak?

Figyelt kérdés
2 pengő ,1943,a földől került ki

2014. júl. 27. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Félbe vágott citrommal, vagy nyers paradicsommal.
2014. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi ! Nyomjam bele ?
2014. júl. 27. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Óvatosan mert ha nagyon megpucolod az értékét lerontja. Keresd meg a numizmatikai társaságot hogy ők mit javasolnak.
2014. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2014. júl. 27. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy eladásra szánja, nem ér többet 1000 ft-nál. Gondolom saját célra tartanád meg, ez esetben minél tisztábbra szeretnéd. Én régebben fogkrémmel és fogkefével (nem a sajátommal :)) tisztítottam meg egy érmét, nagyon szép lett utána. A fogkrém jól feloldja a rá rakódott koszt
2014. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi

és teljesen igazad van

van az értékes gyűjteményem meg egy olyan ami számomra eszmeileg értékes

2014. júl. 27. 19:44
 7/8 polarbeer ***** válasza:

Szia!


A fogkrém a jó választás! Egyébként a pénz maga tömegcucc (10.000.000 kiadott darab, értéke kb. 50 Ft), ilyeneken érdemes kísérletezni a tisztítási módszereket.


Ha van szükség pénzek értékbecslésére, vagy bővítenéd a gyűjteményedet szép darabokkal (cserével, vagy vásárlással), akkor írj bátran! Hozzájutottam most sok szép pénzérmére, de a gyűjteményem tárhelye véges, és átlag 100 - 300 Ft / db áron továbbadnám őket, vagy cserélnék szívesen.

Kedvcsinálónak: német náci, argentin, kenyai, régi olasz, régi szovjet, dominikai, stb...


Üdv.:

polarbeer

2014. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. júl. 31. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!