Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az hogy van, hogy mindkét...

Az hogy van, hogy mindkét szülőm és a tesóm is "kövér" (inkább jó súlyban vannak), én meg totál sovány vagyok?

Figyelt kérdés

Annyira, hogy hiába zabálok össze akármit, akármikor nem látszik rajtam. Azt mondják ez genetika, de kitől örökölhettem? Többiek pont az ellentétje.

18/f



2014. júl. 27. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Neked ez a karmád. Isten így teremtett. Más a sors,nem egyezik a genetikával
2014. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a szkeptikusok azzal magyaráznák, hogy nem apád fia vagy
2014. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 2xSü ***** válasza:
100%

> …én meg totál sovány vagyok…


Még…


Én is sovány voltam, annyit ettem, mint másfél ember, és 18 évesen a 180 centimhez társult kb. 60 kg. Ez úgy 30 éves koromig maradt így. Ma szép aranyos kis sörhasam nőtt, kezdek inkább túlsúlyos lenni, mint átlagos. Pedig most már nem eszek annyit, csak úgy annyit, amennyit egy átlagos férfi. Csak hát a mozgás hiánya…

2014. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyes gének recesszív öröklődnek. Nekem apám anyám barna hajú és szemű, én is, de a bátyám szőke kék szemű. Úgy működik a recesszív öröklődés (alap fokon), hogy egy pár határozza meg az adott tulajdonságot. A pár tagjai lehetnek B és b. Ekkor Bb és BB esethez a B tulajdonsága tartozik (ez az, ami látszik. Pl hogy barna vagy hogy kövér). A bb esethez tartozik egy másik tulajdonság, pl a szőke vagy a sovány. Ha a szüleid mindketten Bb génekkel rendelkeznek, akkor a gyerekük lehet Bb, BB vagy bb. Előbbi két esetben (valójában háromnak számoljuk, mert lehet BB, Bb és bB) a gyerek barna hajú lesz (vagy esetedben kövér), az utolsó esetben pedig a másik tulajdonságot örökli. Persze a helyzet ennél sokkal összetettebb is lehet, ez csak az alap recesszív öröklődés.

De persze az is simán lehet, hogy az életmódod miatt van a különbség, nem a genetika miatt. A genetika egy dolog, azért az életmód is nagyon fontos.

2014. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elhízás, mint betegség, multifaktoriális öröklődésű, azaz maga a hajlam lappanghat, viszont csak a környezettel együttesen jelenhet meg. Pl. alapból ha azokat ennéd, amit szüleid elhíznál, de mivel te más ételeket eszel, így sovány maradsz.
2014. júl. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az egész család ugyanazokat eszi. Igazából nem eszek sokat, sőt lehet kicsit keveset is, de ők se esznek többet. A rendszertelenség és az esti 10 órai vacsorák miatt gondolnám, hogy akadhatna rajtam pár kiló felesleg vagy valami, de semmi. Most hogy kondizok is még az a pici hasam is lement ami volt. Igazából ez nem baj, sőt örülök is neki hogy ilyen vagyok, csak érdekelt hogy hogy lehet ez.
2014. júl. 28. 00:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem maradsz igy orokke :)
2014. júl. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Gyorsabb az anyagcseréd.
2014. júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Én ismerek egy családot, ahol a szülők kövérek, van 3 lánygyerek, akikből ma már mindegyik kövér, de nem volt ez így mindig. Mikor még gyerekek voltunk, mindig náluk lógtam és a két idősebb gyerek kicsi koruktól kezdve kövérek voltak, a legkisebb meg olyan sovány, hogy mindegyik csontja kilátszott. Nagyon sok időt töltöttem velük és láttam, hogy a legkisebb is ugyanúgy eszik, mint bárki más a családban, mégsem hízik. Aztán teltek az évek, a kapcsolat megszakadt köztünk és ma már csak facebook-on követjük egymás életét. A legkisebb lány akkora gyomrot növesztett magának, hogy ihajj, jó nagy fenék, mellek, hozzá vékony karok és lábak, szóval azért ő is csak felvette a családi formát.


Én azt javaslom, hogy figyelj oda magadra, mert idő kérdése és nálad is elindulhat a hízás.

2014. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mert nem csak a szülőktől örökölhetsz, hanem pl. nagyszülőktől is. Biztos van olyan rokonod, aki soványabb.

Én mindkét szülőmnél több, mint egy fejjel magasabb vagyok...

2014. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!