Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent neketek a magyar...

Mit jelent neketek a magyar kultúra? Dolgozathoz kell vagyis házidogához

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

És azt kell megírnod, higy nekem mit jelent, vagy azt, hogy neked.

Mert én meg tudom írni, hogy nekem mit jelent, de szerintem a te véleményedre kíváncsiak.


Hacsak nem az volt a feladat, hogy mit jelent a magyar kultúra a gyakorikérdések fórumozói számára.

2010. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Légyszii írjatok nincs semmi ötletem!!!!
2010. jan. 13. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt Neked kell megfogalmazni!

Gondolkodj így: ha mondjuk Londonban, vagy Pekingben élnék (csak el tudod képzelni másnem filmekből, vagy ha nem akkor olyan országot ahol már jártál) akkor mi az ami neked hiányozna, ami Magyarországot otthonoddá teszi?

Azaz mi az amit sajátodnak fogadsz el a társadalmi szokásokból. Lehet pl. olyan, hogy a magyar könnyűzenét azért érzem közelállónak magamhoz mert...

2010. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bevezetésben szerintem definiáld a kultúra fogalmát, ami eredetileg a föld megművelését jelentette, de ennek a szónak is többletjelentése van, jelenti a műveltséget, viselkedési normák megértését. Aztán írnod kellene Magyarország kulturális életéről, a kisebbségi magyarságról, az irodalomról, a filmekről, a tudományról. Az irodalommal kapcsolatban ne hagy ki megemlíteni a Csongor és Tündét, a Bánk bánt, az Ember tragédiáját, az Ágis tragédiáját. Magyar filmeknél Jancsó Miklós filmjeit, Huszárik Zoltán Szindbád című filmjét, a Valahol Európában című filmet, a Tanút, talán még a Sorstalanságot.
2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!